کد خبر:4317
پ

دستگیری سرشبکه قاچاق داروهای سرطانی در اصفهان/ متهمان ۱۶ هزار و ۳۸۰ قلم داروی کمیاب را قاچاق کردند

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری سرشبکه باند قاچاق داروهای کمیاب بیماران سرطانی به ارزش ۳۳۱ میلیارد ریال خبر داد. سردار محمدرضا هاشمی‌فردر این خصوص اظهار داشت: در پی اقداماتی مشخص شد باندی به صورت گسترده در زمینه قاچاق انواع داروهای کمیاب بیماران سرطانی در اصفهان فعالیت می‌کند. وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته […]

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری سرشبکه باند قاچاق داروهای کمیاب بیماران سرطانی به ارزش ۳۳۱ میلیارد ریال خبر داد.

سردار محمدرضا هاشمی‌فردر این خصوص اظهار داشت: در پی اقداماتی مشخص شد باندی به صورت گسترده در زمینه قاچاق انواع داروهای کمیاب بیماران سرطانی در اصفهان فعالیت می‌کند.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد سر شبکه این باند با همکاری فردی دیگر از طریق سند و صدور فاکتور فروش صوری برای داروخانه‌ها و بیمارستان‌های دولتی به صورت غیر‌اصولی داروها را از انبار آنها خارج و این داروها که عمدتاً از نوع حساس و یخچالی بودند را به صورت غیر‌بهداشتی و از طریق ناوگان حمل مسافر به سایر استان‌ها از جمله تهران، قزوین و آذربایجان شرقی ارسال می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: با رصد ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی تمامی رابطان متهم در استان‌های مذکور به صورت همزمان در یک عملیات ویژه و ضربتی دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: با دستگیری متهمان و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد وجوه حاصل از فروش داروها به حساب سرشبکه باند قاچاق دارو و همسر وی واریز می‌شده و آنها با این وجوه اقدام به خرید باغ ، زمین و خودرو می‌کردند.

سردار هاشمی‌فر خاطرنشان کرد: در نهایت سرشبکه باند قاچاق دارو و همدست وی در یک عملیات هوشمندانه و ضربتی دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل و با قرار صادره روانه زندان شدند و در ادامه ۴ نفر دیگر از افراد مرتبط با آنها نیز به پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان احضار که تحقیقات در خصوص جرایم و تخلفات صورت گرفته توسط آنها در حال رسیدگی است.

وی گفت: طی هماهنگی با مرجع قضائی و با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی از انبار داروخانه‌هایی که متهمان داروها را از آنها خارج کرده بودند بازرسی به عمل آمد و مشخص شد ۱۶ هزار و ۳۸۰ داروی کمیاب بیماران سرطانی که ارزش آنها برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه ۳۳۱ میلیارد ریال بوده به صورت غیر مجاز و قاچاق خارج و توزیع شده است.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید