کد خبر:2373
پ
۱۸۲۱۲۲۲

خطیبی : با سیستمی هجومی برابر سپاهان می‌ایستیم/ اولویت‌مان جذب فرشاد فرجی است

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: برای برد به مصاف سپاهان می‌رویم. رسول خطیبی در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان در هفته چهارم لیگ برتر، اظهار داشت: با یک ابر تیم بازی داریم که خودم چندین سال در آن بازی کردم. خاطرات زیادی از سپاهان و هوادارانش دارم. فردا قطعا یک بازی هجومی از […]

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: برای برد به مصاف سپاهان می‌رویم.

رسول خطیبی در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان در هفته چهارم لیگ برتر، اظهار داشت: با یک ابر تیم بازی داریم که خودم چندین سال در آن بازی کردم. خاطرات زیادی از سپاهان و هوادارانش دارم. فردا قطعا یک بازی هجومی از پیکان خواهید دید و برای بردن به زمین می‌رویم.سپاهان یک تیم کامل است اما در دیدارهای قبلی هم گفتم برای ۳ امتیاز به زمین می‌رویم. دوست دارم تیم‌های من هجومی بازی کنند و فردا نیز قطعا یک بازی هجومی از پیکان خواهید دید.

وی افزود: شکل تیمی سپاهان هم هجومی است و قطعا یک بازی خوب خواهید دید. امیدوارم بتوانیم اولین ۳ امتیاز فصل را دشت کنیم. در شرایطی که اعتقاد دارم باید از ۳ بازی قبلی، ۹ امتیاز می‌گرفتیم یا دست کم الان ۷ امتیاز داشتیم اما با بی‌دقتی، بدشانسی و مقداری جوانی تیم، امتیازها را از دست دادیم. در کل از کیفیت فوتبالی تیم راضی هستیم و امیدوارم ضمن ادامه دادن این روند، سپاهان را شکست بدهیم.

سرمربی پیکان درمورد جوانگرایی تیمش در ۳ بازی گذشته و اینکه رضا غندی‌پور کمتر از ۱۸ ساله را در این دیدارها به زمین فرستاده و آیا با همین رویه مقابل سپاهان هم قرار می‌گیرند یا از نفرات باتجربه‌تری استفاده می‌کنند، گفت: فقط غندی‌پور نیست. بازیکنان ۱۷ تا ۱۹ ساله داریم که در این ۳ مسابقه بازی کرده‌اند. هرچند بیشتر غندی‌پور به چشم آمده اما سایر نفرات نیز به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمده‌اند. البته بازیکنان باتجربه خوبی هم داریم که در پایان فصل می‌بینید، نفرات بزرگی هستند. چه جوان و چه باتجربه، هرکسی به زمین می‌رود باید آنچه کادرفنی می‌خواهد انجام بدهد.

خطیبی عنوان کرد: بازیکن ۱۷ ساله یا ۳۵ ساله وقتی به زمین می‌رود، باید قدر خودش را بداند. اعتقاد ندارم بازیکن ۱۶ یا ۱۷ ساله است. وقتی ۳-۲ بازی در لیگ برتر انجام می‌دهد، باتجربه شده و باید مراقب باشد جایگاهش را از دست ندهد. این موضوع را به بچه‌ها هم می‌گویم و خدا را شکر بازیکنان جوان ما تلاش می‌کنند و از همه جوانان و باتجربه‌ها راضی هستیم. هدف بازیکنان، کادرفنی و باشگاه یکسان است و ان‌شاءالله به این هدف می‌رسیم.

وی درمورد اینکه آیا بابت داوری بازی فردا نگرانی ندارد، پاسخ داد: قبل از بازی نباید درمورد داوری صحبت کرد.  دوست ندارم خودشیرینی کنم و آدم رُکی هستم اما بهتر است قبل از بازی در این مورد صحبت نکنیم. در ۲ بازی در شرایطی که یک بر صفر جلو بودیم در دقایق ۸۶ و ۹۷ گل خوردیم. ممکن بود برخی دوستان در این وضعیت بیایند و داور را مقصر بدانند اما در ۳ بازی قبلی پیکان، داوران و کمک‌هایشان واقعا فوق العاده بودند. همانگونه که انتقاد می‌کنیم، باید تعریف هم بکنیم. در این دیدارهای پیکان داوران حتی یک اشتباه هم نداشتند. از آنها به خاطر خوب کار کردن‌شان تشکر می‌کنم و امیدوارم همه بازی‌ها به این سمت و سو برود که اشتباه داوری نداشته باشیم.

سرمربی پیکان درمورد نبود VAR در لیگ برتر، گفت: این سیستم باید باشد. اگر می‌خواهیم کیفیت فوتبال‌مان از لحاظ فنی و حاشیه‌ای بالا برود، باید از این سیستم استفاده کنیم و آقایان باید زودتر این کار را انجام بدهند.

خطیبی درپاسخ به سوالی مبنی بر همکاری آکادمی و تیم بزرگسالان پیکان، تصریح کرد: همیشه هر جا سرمربی بوده‌ام، باید سرمربی تیم امید نیز در کادرفنی بزرگسالان بوده باشد زیرا این ۲ تیم به هم وصل هستند و به بازیکنان پایه خیلی اهمیت می‌دهم. امسال نیز همین طور بود. از آکادمی پیکان امسال بیشتر بازیکن برداشتیم زیرا این باشگاه از لحاظ آکادمی جزء ۳ باشگاه ایران است. در این زمینه قوی کار کرده و افراد حاضر در آکادمی نیز قوی هستند. جای اینکه از جای دیگری مربی و بازیکن بیاوریم، از آکادمی خود استفاده کردیم و از این نفرات راضی هستم. امیدوارم بازیکنان آکادمی نیز انگیزه بگیرند.

وی عنوان کرد: هفته قبل همه بازیکنان ما از رده سنی امید و جوانان بودند.  در همان روز تیم امید پیکان هم بازی داشت. یعنی عملا یا تیم امید ضربه می‌خورد یا بزرگسالان. از سازمان لیگ خواهش می‌کنم بازی‌های تیم بزرگسالان و امید را به شکلی برنامه ریزی کند که این تیم‌ها ضربه نخورند.

سرمربی پیکان درخصوص احتمال جذب بازیکنان جدید و درخواست برای حضور قرضی فرشاد فرجی و وحدت هنانوف در این تیم، اظهار داشت: ما بازیکن می‌خواهیم و احتمال دارد ۳ بازیکن بگیریم. یک نامه هم به پرسپولیس زده‌ایم اما از بین این ۲ نفر، یک بازیکن را می‌خواهیم که اولویت‌مان فرشاد فرجی است.

خطیبی درمورد اینکه آیا احتمال دارد به خاطر اسم و قدرت خط حمله سپاهان برخلاف گذشته مقابل این تیم تدافعی بازی کنند، گفت: قطعا فردا از ۳ بازی قبلی‌مان بیشتر هجومی خواهیم بود زیرا به دنبال ۳ امتیاز هستیم. برنامه ریزی ما برای کسب پیروزی است و امکان ندارد بسته بازی کنیم.

منبع
برنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید