کد خبر:16320
پ

خانواده؛ هسته اولیه دیگر نهادهای اجتماعی

رئیس کمیسیون خانواده، بانوان و جوانان شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نظام خانواده نهادی اساسی در جامعه است. خانواده در واقع هسته اولیه سایر نهادهای اجتماعی محسوب می‌شود. فرزانه کلاهدوزان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که به‌طور هفتگی در روزهای یکشنبه برگزار می‌شود، ضمن تبریک به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان (۱۲ […]

رئیس کمیسیون خانواده، بانوان و جوانان شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نظام خانواده نهادی اساسی در جامعه است. خانواده در واقع هسته اولیه سایر نهادهای اجتماعی محسوب می‌شود.

فرزانه کلاهدوزان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که به‌طور هفتگی در روزهای یکشنبه برگزار می‌شود، ضمن تبریک به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان (۱۲ تیرماه) که پیش رو است،‌ تأکید کرد: حل مسائل جامعه از مسیر نگاه درست به خانواده محقق می‌شود. مقام معظم رهبری نیز همواره با نگاه تمدن‌سازی به مسئله خانواده نظر دارند. اعضای شورای اسلامی شهر نیز در برنامه اصفهان ۱۴۱۰ و نیز برنامه‌های کوتاه‌مدت به این موضوع نظر جدی دارند.

در ادامه، تشکیل کمیسیون ویژه خانواده، بانوان و جوانان در شورای اسلامی شهر اصفهان موردتوجه این مسئول شورای شهر قرار گرفت و گفت: این کمیسیون همسو با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به‌منظور ارتقای خدمت به خانواده‌ها برنامه‌ریزی و تلاش خواهد کرد. چراکه نظام خانواده نهادی اساسی در جامعه است. خانواده درواقع هسته اولیه سایر نهادهای اجتماعی محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون خانواده، بانوان و جوانان شورای اسلامی شهر اصفهان یادآور شد: متناسب با هدف بنیادین مذکور، در سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری نیز اداره خانواده و بانوان تشکیل شد. امید است که این اداره از طریق‌ برنامه‌های مدون و با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی _ ایرانی به خانواده‌های اصفهانی و به‌صورت نرم‌افزاری و زیرساختی اقدام کند.

کلاهدوزان به ضرورت ایجاد بوستان‌های خانواده‌محور نیز اشاره کرد و توضیح داد: ایجاد بوستان‌های خانواده‌محور هدف مهمی است که چندین سال از طرح آن می‌گذرد، اما هنوز محقق نشده است. شهرداری اصفهان باید در این خصوص پاسخ‌گو باشد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید