کد خبر:3452
پ
۳۹۱۹۶۶۹
معاون اجرایی هفته جایزه علمی مصطفی (ص) در اصفهان:

جزئیات آئین افتتاحیه جایزه ملی مصطفی (ص) اعلام شد

معاون اجرایی هفته جایزه علمی مصطفی (ص) در اصفهان جزئیات آئین افتتاحیه جایزه ملی مصطفی (ص) را اعلام کرد. سعید امامی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره جایزه علم و فن آوری مصطفی (ص) در اصفهان اظهار داشت: حضور بیش از ۱۳۰ دانشمند مطرح جهان اسلام برای این رویداد در اصفهان، حضور سفرای مختلف کشورهایی […]

معاون اجرایی هفته جایزه علمی مصطفی (ص) در اصفهان جزئیات آئین افتتاحیه جایزه ملی مصطفی (ص) را اعلام کرد.

سعید امامی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره جایزه علم و فن آوری مصطفی (ص) در اصفهان اظهار داشت: حضور بیش از ۱۳۰ دانشمند مطرح جهان اسلام برای این رویداد در اصفهان، حضور سفرای مختلف کشورهایی که در ایران سفارت خانه دارند همچنین حضور رئیس جمهور، هئیت دولت و استانداران مختلف بی تأثیر نیست و می‌تواند اتفاقات مثبت و مبارکی در اصفهان به ویژه در اکوسیستم علمی و شرکت‌های مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی و بطور کلی تیم‌های دانش بنیان به همراه داشته باشد.

آخرین دوره برگزاری جایزه مصطفی (ص) در ایران

وی افزود: پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص) در اصفهان آخرین دوره‌ای است که در ایران برگزار می‌شود و از سالهای آینده برگزاری جایزه مصطفی به کشورهای دیگر واگذار می‌شود.

معاون اجرایی هفته جایزه علمی مصطفی (ص) در اصفهان با اشاره به اینکه پنجمین دوره جایزه علم و فن آوری مصطفی (ص) اولین رویدادی است که در سالن همایش‌های بین المللی سران استان اصفهان برگزار می‌شود، تصریح کرد: این رویداد جدی ترین و اولین رویداد بین المللی است که در سالن همایش‌های بین‌المللی سران قرار است برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه برای اولین بار است که چنین مراسمی با حساسیت بالا در این سالن برگزار می‌شود، طبیعی است بحث‌های زیرساختی نیز برای برگزاری هر چه با کیفیت تر در دستور کار قرار شود.

معاون اجرایی هفته جایزه علمی مصطفی (ص) در اصفهان با اشاره به اقدامات زیربنایی مثل تجهیز تلویزیون، راه اندازی تهویه و روشنایی برای برگزاری این رویداد، تصریح کرد: یکسری اقدامات اولیه برای دستیابی به یک سالن استاندارد ایمن نیز صورت گرفته است همچنین برنامه افتتاحیه جایزه مصطفی تحت «به خوان» و با زیر تیر جشنی در ستایش علم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه جایزه مصطفی (ص)،اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ نفر دانشمند جهان اسلام در این برنامه حضور دارند همچنین سفرای کشورهای مختلف به دعوت استاندار اصفهان و استانداران مابقی استان‌ها در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

امامی اظهار داشت: وزرا، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، نخبگان و دانشگاهیان هیئت‌های علمی و فعالین حوزه علم و فناوری حوزه هوش مصنوعی در این رویداد حضور دارند.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود این برنامه در مدت زمان ۱۲۰ دقیقه به اتمام رسد، گفت: شاید به دلیل اینکه چندین پارت سخنرانی مدنظر گرفته شده زمان برگزاری برنامه افتتاحیه افزایش یابد.

وی تصریح کرد: یکی از بخش‌های جذاب برنامه بخش محیط زیستی است. همچنین بخش موسیقی اصیل ایرانی توسط یک خواننده حرفه‌ای و نام آشنا این بخش را اجرا می‌کند.

معاون اجرایی هفته جایزه علمی مصطفی (ص) در اصفهان افزود: محتوای کلی تم مراسم ما این است که ما مسلمان‌ها با استفاده از علم قدرتمند تر بوده و می‌توانیم بهتر به انسان‌ها خدمت کنیم. در واقع جهان اسلام و امت واحده‌ی اسلام با ابزار علم که باید با اخلاق و حساسیت همراه باشد می‌توانند به قدرت جهانی رسیده و آینده را ترسیم کنند.

امامی با بیان اینکه این هدف در مسیر همان تمدن سازی مدنظر هست، گفت: محتوای کلی این مراسم تمدن اسلامی است ضمن اینکه برنامه با سرود ملی آغاز می‌شود و در پایان با یک آیتم مختص رویداد جایزه مصطفی است به اتمام می‌رسد.

 ۳موضوع اصلی در پنجمین دوره جایزه ملی مصطفی (ص)

وی گفت: نکات محوری این دوره از جایزه ملی مصطفی می‌توان به بحث سلامت، هوش مصنوعی و محیط‌زیست اشاره کرده که این سه مورد از موضوعات امسال هستند. البته موضوعات امسال پنج مورد هستند که مدیریت علم و انرژی هم از دیگر موضوعات به شمار می‌روند.

معاون اجرایی هفته جایزه علمی مصطفی (ص) در اصفهان با بیان اینکه هوش مصنوعی به وضوح در برنامه جایزه مصطفی قابل مشاهده است، اظهار داشت: در بخش محیط زیست یک بخش ویژه ای در نظر گرفته شده که به مسئولیت اجتماعی ما و همه مردم کره زمین باز می‌گردد و در این برنامه تلنگری به همه زده می‌شود.

وی ادامه داد: در مراسم افتتاحیه این رویداد ادای دین به ابوعلی سینا صورت می‌گیرد چرا که ایشان هم کتاب طب قانون را نوشته‌اند و جهان پزشکی به ایشان مدیون هست و از طرف دیگر ایشان ۱۳ سال اواخر خود را در اصفهان زیست داشته‌اند.

امامی با تأکید بر اینکه نامی از زاینده رود باید در این برنامه برده شود، گفت: زاینده رود تقریباً جان ما اصفهانی‌ها است بنابراین ادای دینی را هم در یکی از بخش‌های این برنامه به زاینده رود خواهیم داشت.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید