کد خبر:2321
پ
معاون استاندار :

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اصفهان ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: توسعه انرژی های نو و تجدیدپذیر در این استان به‌عنوان یک اولویت‌ مهم و ضروری، اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد. امیر رضا نقش روز دوشنبه افزود: حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر را در استان اصفهان با توجه به مسائل زیست محیطی، مصرف آب و […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: توسعه انرژی های نو و تجدیدپذیر در این استان به‌عنوان یک اولویت‌ مهم و ضروری، اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.

امیر رضا نقش روز دوشنبه افزود: حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر را در استان اصفهان با توجه به مسائل زیست محیطی، مصرف آب و ناترازی انرژی دنبال می‌کنیم.

وی اضافه کرد: استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در راس سیاست‌های توسعه و پیشران اقتصاد اصفهان قرار دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان اظهار داشت: اصفهان ظرفیت بزرگی برای توسعه نیروگاه‌های خورشیدی دارد و در زمان حاضر هزار مگاوات در دستور کار و اجراست و هزار مگاوات دیگر هم در مرحله مناقصه قرار دارد.
وی ادامه داد: توان پوشش چهار هزار مگاوات انرژی خورشیدی به راحتی در این استان وجود دارد و کارگروه ویژه ای در این زمینه با حضور کلیه دستگاه‌های اجرایی مسوول برای تسهیل گری راه اندازی شده است.
نقش خاطرنشان کرد: بخشی از تسهیلات مصوب سفر رییس جمهور به استان اصفهان در زمینه توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ اختصاص داده شده است.
وی بیان کرد: مجموعه اجرایی استان آمادگی این را دارد که در راستای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر گام های بلند و موثری را بردارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه به‌عنوان مجموعه حاکمیتی در این استان باید زمینه سرمایه گذاری را تسهیل کنیم، گفت: بسیاری از واگذاری ها با استفاده از ماده سه قانون منابع طبیعی و با حفظ مالکیت انفال دولت و تنها از طریق احاله و واگذاری مدیریتی انجام و بسیاری از استعلام های مورد نیاز حذف می‌شود.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید