کد خبر:7320
پ
۱۴۰۲۱۰۱۸۰۰۰۰۴۰_Test_PhotoN

تمایل هلدینگ پتروپالایش اصفهان به سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد یورویی در هرمزگان

استاندارهرمزگان از اعلام آمادگی هلدینگ پتروپالایش اصفهان برای سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد یورویی و اشتغال ۴ هزار نفری به صورت مستقیم در این استان خبر داد. به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در نشست با مدیرعامل و مدیران هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به اعلام آمادگی این شرکت […]

استاندارهرمزگان از اعلام آمادگی هلدینگ پتروپالایش اصفهان برای سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد یورویی و اشتغال ۴ هزار نفری به صورت مستقیم در این استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در نشست با مدیرعامل و مدیران هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به اعلام آمادگی این شرکت برای سرمایه‌گذاری در هرمزگان اظهار کرد: مجموعه دولت در استان هرمزگان به صورت تمام قد در کنار سرمایه‌گذاران است، از این رو تمامی مجوزها در قالب کیف سرمایه‌گذاری در سریع‌ترین زمان ممکن اعطا خواهد شد.

وی عنوان‌کرد: زمین برای آغاز پروژه به قید فوریت تخصیص داده می‌شود و برای احداث سازه‌های دریایی و اسکله اختصاصی نیز نهایت همکاری انجام خواهد شد، ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنیم که در تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بنادر و ایزوایکو از اسکله‌های موجود نیز استفاده کنید.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه‌ کرد: این سرمایه‌گذاری که به نوعی طرح ملی نیز محسوب می‌شود به میزان چهار میلیارد یورو و زمینه اشتغال زایی مستقیم چهار هزار نفر و غیرمستقیم ۱۲ هزار نفر است و از این رو این طرح برای ما دارای ارزش زیادی است.

وی افزود: این سرمایه‌گذاری شامل پتروشیمی، زنجیره ارزش پروپیلن، پالایشگاه ۱۲۰ هزار بشکه‌ای، مجتمع تولید اوره، آمونیاک و پارک گوگردی، LAB سوم و الکل‌های چرب اول، تانکفارم و تاسیسات بانکرینگ و واحدهای دیگر صنعتی و تولیدی می‌شود.

دوستی ادامه داد: هرمزگان علاوه بر تمام مزیت‌هایی که دارد محل مطلوبی برای تبادلات بین واحدی و بین محصولی است چنانچه می‌توانید از ظرفیت‌های موجود در این استان و حتی استان‌های همسایه مانند کرمان نیز برای توسعه زنجیره‌ها بهره بگیرید.

استاندار هرمزگان توجه به توسعه طولی همزمان با توسعه خوشه‌ها در طرح‌های هلدینگ پتروپالایش اصفهان را جزو نقاط مثبت این مجموعه دانست و گفت: آمادگی داریم در راستای افزایش تنوع محصولات و خوشه‌های صنعتی معادن جدید به‌ ویژه در حوزه کانی‌های غیرفلزی واگذار کنیم ضمن اینکه اگر قصد سرمایه‌گذاری در زنجیره آلیاژها داشته باشید معادن نیکل، کروم و سیلیس نیز برای ایجاد ارزش افزوده وجود دارد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید