کد خبر:4309
پ
۱۷۰۶۶۶۰۰۲

تفاوت حقوق بخش‌های دولتی و صنعتی سبب فرونشست اقتصادی می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تفاوت حقوق پرداختی بین کارکنان بخش دولتی نسبت به بخش صنعتی موجب فرونشست اقتصادی می‌شود و مشکلات بسیاری در پی خواهد داشت. عباس حاج‌رسولی‌ها روز یکشنبه در نُطق خود در نشست علنی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: تفاوت فاحش حقوق پرداختی بین بخش دولتی […]

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تفاوت حقوق پرداختی بین کارکنان بخش دولتی نسبت به بخش صنعتی موجب فرونشست اقتصادی می‌شود و مشکلات بسیاری در پی خواهد داشت.

عباس حاج‌رسولی‌ها روز یکشنبه در نُطق خود در نشست علنی شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: تفاوت فاحش حقوق پرداختی بین بخش دولتی و بخش صنعتی در سال‌های اخیر، مشکلات بسیاری بدنبال داشته است و این تفاوت باید هرچه سریعتر ترمیم شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون کارکنان دولت نمی‌توانند هزینه‌های سنگین معیشت خود را بپردازند و در مقابل پرسنل بخش صنعت چند برابر حقوق می‌گیرند که وجود این فاصله خطرناک است و همانطور که موضوع بیمه‌های ساختمانی موجب ایجاد مشکلات زیادی برای مردم شده است لذا اگر زودتر اقدامی برای ترمیم حقوق کارمندان دولت صورت نگیرد این بحث می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

وی ادامه داد: کشور در دهه ۶۰ نیز شاهد بروز چنین مشکلی بود و آن‌ زمان نیز که بنده این مشکل را به رئیس جمهور وقت اطلاع دادم و مشکل در آن زمان تا حدود زیادی مرتفع شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی یادآور شد: هیات دولت آن زمان با ترمیم حقوق، فاصله حقوق کارکنان دولت با صنعت را کاهش داد و اکنون نیز نیازمند ترمیم حقوق‌ها هستیم.

حاج‌رسولی‌ها تصریح کرد: پیش از این قرار بود حقوق‌ها طبق نرخ تورم کشور اضافه شود و نه فقط ۲۰ درصد ولی در بسیاری از سال ها این‌گونه نشد و شرکت‌های بزرگ نیز نمی‌توانند با یک حقوق دولتی، خود را اداره کنند، بنابراین دولت باید به ترمیم حقوق کارکنان توجه ویژه داشته باشد.

امروز در صد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت پنجمین شهید محراب آیت‌الله اشرفی‌ اصفهانی، «روز جهانی نابینایان» (عصای سفید) نیز گرامی داشته شد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید