کد خبر:3168
پ
۱۷۹۵۷۲۴
معاون شهردار اصفهان خبر داد:

تصویب استفاده از حیاط مدارس برای استقرار سرویس دانش‌آموزان در شورای شهر اصفهان

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، امروز (یکشنبه) در جلسه علنی شورای شهر اصفهان تصویب شد که از ظرفیت حیاط مدارس برای سوار و پیاده‌کردن دانش‌آموزان استفاده شود.  حسین حق‌شناس امروز _یکشنبه بیست‌وششم شهریورماه_ با ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد مهر شهرداری اصفهان در صحن علنی شورای اسلامی […]

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، امروز (یکشنبه) در جلسه علنی شورای شهر اصفهان تصویب شد که از ظرفیت حیاط مدارس برای سوار و پیاده‌کردن دانش‌آموزان استفاده شود.

 حسین حق‌شناس امروز _یکشنبه بیست‌وششم شهریورماه_ با ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد مهر شهرداری اصفهان در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: ارتقای ایمنی و عبور و مرور دانش آموزان، افزایش ایمنی، روان‌سازی ترافیک، ایجاد شور و نشاط در فضای شهری و رفع معضلات عمرانی به‌ویژه اطراف مدارس از مهمترین اهداف ستاد مهر شهرداری اصفهان است.

وی با بیان اینکه در مناطق پانزده‌گانه و سازمان‌های وابسته ستاد مهر فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: برای روان‌سازی ترافیک گلوگاه‌های شهر شناسایی شد که امیدواریم در مهرماه ترافیک روانی داشته باشیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: از اردیبهشت امسال فعالیت‌های مختلفی برای بهبود حمل‌ونقل همگانی، تعمیر و نگهداری اتوبوس، جذب راننده، واگذاری به بخش خصوصی انجام شد تا مهرماه بتوانیم شرایط خوبی را ارائه کنیم.

وی ادامه داد: با اکیپ‌های سیار، در ساعات پیک ترافیک تردد در معابر و خیابان‌ها کنترل و مدیریت خواهیم کرد تا روان‌سازی ترافیک صورت گرفت.از هفته جاری تا ۱۵ مهر فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر ممنوع می‌شود.

حق‌شناس با اشاره به طرح شناورسازی ساعات اداری گفت: پیگیری لازم را انجام دادیم و استانداری مجوز لازم برای این مهم را از وزارت کشور گرفت؛ بر این اساس یک ساعت شناورسازی زمان شروع کار ادارات مصوب شد، همچنین طی هماهنگی با آموزش و پرورش مقرر شد تفاوت ساعات مقاطع مختلف مانند سال گذشته اعمال شود.

وی با بیان اینکه مقرر شد از ظرفیت حیاط مدارس برای سوار و پیاده کردن دانش آموزان استفاده شود، گفت: این تصمیم سبب می‌شود ترافیک در مقابل مدرسه کمتر ایجاد شود، در این راستا شهرداری به مدارسی که حیاط خود را برای این مهم اختصاص می‌دهند، در حوزه نظافت و ایجاد پارکینگ‌های امن یاری می‌کند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه از هفته جاری تا پانزدهم مهر فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر ممنوع می‌شود، گفت: مترو از شش تا هفت صبح با سرفاصله ۱۵ دقیقه و پس از آن با سرفاصله ۱۱ دقیقه حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه سامانه سرویس مدارس با عنوان «سفیر مهر» امسال برای نخستین بار در اصفهان با هدف تسهیل دسترسی به سرویس مدارس و شفافیت فعال شد، گفت: هدف از این سامانه، آگاهی اولیا از خدمات شرکت‌ها بود که تا کنون ۵۰ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

وی با اشاره به برنامه‌های جدید ستاد مهر گفت: اتمام و آماده‌سازی حداقل یک پروژه عمرانی ترافیکی یا اصلاح هندسی در هر منطقه جهت بهره‌برداری در ابتدای مهرماه، استفاده از ظرفیت همیاران ترافیک برای مدیریت رفع انسداد معابر و مدیریت ترافیک نقاط پر ترافیک، استفاده از ظرفیت عوامل و خودروهای مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری جهت کمک به روان‌سازی ترافیک در هفته ابتدای بازگشایی مدارس، رنگ‌آمیزی، گل‌کاری و تعمیرات جزئی پایانه‌های درون شهری با استفاده از ظرفیت مناطق، نصب ۱۵ سایه‌بان پلیس با طرح جدید در سطح تقاطع‌های شهری، نصب بالغ بر ۵۰ گیره دوچرخه بزرگ در سطح اماکن عمومی و مدارس بهره‌برداری از ۲۴ دستگاه تاکسی ون برای حمل‌ونقل درون شهری، بهره‌برداری از سه پارکینگ موتور سیکلت در محدوده مرکز شهر و بازار بزرگ با ظرفیتی بالغ بر ۶۰۰ دستگاه موتور سیکلت از جمله این اقدامات و برنامه‌ها بوده است.

با مشکل کمبود راننده برای اتوبوس‌های شهری مواجه هستیم

سیدعباس روحانی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه گفت: ۹۰۰ دستگاه اتوبوس برای اول مهر فعال خواهد بود، البته ما در حال حاضر بیشتر با کمبود راننده مواجه هستیم تا کمبود ناوگان، بنابراین برای جذب راننده اقدام کرده‌ایم.

وی افزود: ۷۰ دستگاه اتوبوس را به صورت امانی به شرکت خصوصی واگذار کردیم تا راننده توسط آن‌ها تأمین و ۹۰۰ دستگاه اتوبوس فعال شود.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید