کد خبر:6246
پ
۱۷۰۷۹۱۶۴۴

تجلیل از فناوران و پژوهشگران برتر اصفهان

در بیست و چهارمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران برتر کشور، پژوهشگران و فناوران برتر، نشریه‌ها و انجمن‌های علمی برتر کشور معرفی شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند. بیست و چهارمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران برتر کشور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جشنواره از ۵۰ […]

در بیست و چهارمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران برتر کشور، پژوهشگران و فناوران برتر، نشریه‌ها و انجمن‌های علمی برتر کشور معرفی شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

بیست و چهارمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران برتر کشور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جشنواره از ۵۰ پژوهشگر، ۱۲ فناور، ۴ انجمن و ۴ نشریه علمی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تقدیر شد.

در این مراسم، از میان ۵۰ پژوهشگر برتر، از ۴ پژوهشگر در دانشگاه‌های اصفهان نیز تجلیل شد. در میان این پژوهشگران، احمد عابدی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه اصفهان،  پرویز کاملی، عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان و محمود قلعه نویی، عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین در بخش بانوی فناور برگزیده مریم گل آبادی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) با طرح «اصلاح و تولید بذر ارقام هیبرید صیفی‌جات مهم گلخانه‌ای» به‌عنوان بانوی فناور برگزیده کشور معرفی شد.

 

تجلیل از فناوران و پژوهشگران برتر اصفهان

 

در بخش فناوران برگزیده، سید مهدی موسوی قهفرخی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با طرح «لیزر جوش هوشمند» به عنوان فناور برتر شناخته و مورد تجلیل قرار گرفت.

گفتنی است که پیش از این، در ماه جاری شرکت نوین لیزر صبا به‌عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، موفق به دریافت جایزه Excellence Award انجمن پارک‌های علمی آسیا در رقابت‌های آسیایی ASPA Award ۲۰۲۳ شد. در این دوره از رقابت‌ها، سید مهدی موسوی  قهفرخی، فناور و مدیر عامل این شرکت، نیز به‌عنوان فناور برتر معرفی شده بود.

در این جشنواره، در بخش نشریات برتر، سه نشریه به‌عنوان نشریات برتر کشور معرفی شدند. نشریه «پژوهش‌های چینه‌نگاری و رسوب‌شناسی» دانشگاه اصفهان به سردبیری حسین وزیری مقدم و مدیرمسئولی علی بهرامی، به‌عنوان یکی از سه نشریه برتر کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

و در بخش انجمن‌های برتر، انجمن «ترویج زبان و ادب فارسی ایران» به ریاست علی اصغری میرباقری فرد، عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان، به‌عنوان یکی از چهار انجمن علمی برتر کشور معرفی شد.

همچنین، در روزهای جاری، در سی و ششمین نشست صنعت و جامعه وزارت علوم، رسول رکنی زاده، عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه اصفهان به دلیل ارتباط موثر در زمینه علوم و فناوری‌های کوانتومی و ایجاد مرکز نوآوری کوانتوم در دانشگاه اصفهان به عنوان دانشمند برتر در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت و از سید محمد علی میبدی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در بخش دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر در حوزه قراردادهای ارتباط با صنعت نیز تجلیل شد.

 

تجلیل از فناوران و پژوهشگران برتر اصفهان

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید