کد خبر:7420
پ
۱۴۰۲۱۰۲۰۰۰۰۱۹۹_Test_PhotoN

تبیین دستاوردهای چهل ساله و روشنگری مهمترین هدف از برگزاری دهه فجر باشد

امام جمعه اصفهان با تاکید بر تبیین دستاوردهای چهل ساله و روشنگری مهمترین هدف از برگزاری دهه فجر باشد گفت: دلیل بیشتر ایراد گرفتن ها، ندانستن و بی توجهی است در حالی که زمانی حکومت حق ادامه پیدا می کند که مردم دانا باشند.  آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و […]

امام جمعه اصفهان با تاکید بر تبیین دستاوردهای چهل ساله و روشنگری مهمترین هدف از برگزاری دهه فجر باشد گفت: دلیل بیشتر ایراد گرفتن ها، ندانستن و بی توجهی است در حالی که زمانی حکومت حق ادامه پیدا می کند که مردم دانا باشند.

 آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در جلسه ستاد عالی بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، تبیین و متوجه نمودن مردم نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی را مهم دانست و اظهار داشت: باید در تمام طول سال این مسائل را برای مردم بازگو کنیم و هدف دهه فجر نیز همین امر است، یعنی همه باید دست اندکار باشیم تا تعقل مردم را بالا ببریم.

وی افزود: بسیاری از مسائل را مردم نمی دانند و وظیفه ما این است که این توجه را ایجاد کنیم، هم چنان که می بینیم قسمت عمده قرآن کریم نیز تبیین و روشن کردن مردم است، چرا که تا انسان نسبت به موضوعی علم نداشته باشد نمی تواند از آن طرفداری کند.

امام جمعه اصفهان با بیان حوادث جنگ صفین و مخالفت بخشی از سپاه امیرمومنان(ع) و شکل گیری خوارج به دلیل جهل و ناآگاهی مردم گفت: دلیل بیشتر ایراد گرفتن ها، ندانستن و بی توجهی است در حالی که زمانی حکومت حق ادامه پیدا می کند که مردم دانا باشند، لذا لازمه رسیدن بشر به دوران رشد خود در زمان امام عصر(عج) نیز آگاهی و دانایی بشر است.

آیت الله طباطبایی نژاد پیروی از اخبار فاسقان را مانعی بر سر راه آگاهی و روشن شدن انسان عنوان کرد و ادامه داد: قرآن کریم می فرماید ” إِنْ جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا أَنْ تُصِیبُوا قَوْمًا بِجَهَالَهٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ ” یعنی خود تبیّن کرده و مطلب را بررسی کنید، زیرا اگر حرف فاسق را قبول کردید پیشمان می شوید.

وی اضافه کرد: این که برخی می گویند انقلاب برای ما چه کرده است، به دلیل آن است که پیشرفت ها را نمی بینند، در حالی که مهم ترین کار انقلاب اسلامی این است که ما را از زیر بار سلطه کفار نجات داده است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر عدم تسلط کفار بر مسلمین و همراه نشدن با آنها تصریح کرد: آنها با مسلمانان دوست نیستند و اگر کوچک ترین خیری به مسلمین برسد ناراحت شده و اگر کم ترین شرّی بر مسلمانان وارد شود خوشحال می شوند.

وی خاطر نشان کرد: خداوند متعال راهکار این مسئله را در قرآن کریم بیان فرموده که در برابر این خوشحالی و ناراحتی دشمنان چه کاری باید انجام داد و فرموده است ” إِنْ تَمْسَسْکُمْ حَسَنَهٌ تَسُؤْهُمْ وَإِنْ تُصِبْکُمْ سَیِّئَهٌ یَفْرَحُوا بِهَا، وَإِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا ” یعنی صبر و تقوا داشته باشید.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا ناجی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با توجه به شروع کار کمیته های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی تذکرات و مواردی را به اعضای حاضر در جلسه یادآور شد و اظهار داشت: کنار کارهای امنیتی و اطلاعاتی که صورت می گیرد، قدرت نرم جمهوری اسلامی با حضور مردم در خنثی سازی فتنه ها قابل توجه و اهمیت است، به این معنا که در هر نقطه ای مردم حضور پررنگ داشته اند اتفاقات ارزشمندی را شاهد بودیم.

وی افزود: در ماه های اخیر مردم نشان دادند که از ما بسیار جلوتر هستند و دشمن نیز این مسئله را درک نکرده و فکر می کند با پیش آمدن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم با اسلام، نظام و رهبر انقلاب مشکل پیدا می کنند، در حالی که مردم در صحنه حضور دارند.

حجت الاسلام والمسلمین ناجی در ادامه سخنان خود با تاکید بر وظایف کمیته های ستاد بزرگداشت دهه فجر تصریح کرد: هر کمیته یک برنامه شاخص داشته و نیاز به هم افزایی استانی، پوشش رسانه ای و اطلاع رسانی وسیع دارد، از سویی سعی کرده ایم مطالبه رهبر معظم انقلاب از شورای فرهنگی را در عرصه عمل اجرا کنیم.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان دوکلید واژه مورد مطالبه رهبر انقلاب از شورای فرهنگی در مراسم ها گفت:  این کلیدواژه ها مردمی سازی و نشاط بخشی و طراوات بخشی به برنامه ها است و علاوه بر آن که در طی دو سال گذشته روی دستاوردهای انقلاب اسلامی متمرکز بوده ایم، اما پیروزی های جبهه مقاومت نیز نیاز به جهاد تبیین دارد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید