کد خبر:8561
پ
۱۸۸۹۵۸۶۰_۴۲۲

تامین چهار هزار هکتار زمین در محدوده وحریم شهر‌های استان اصفهان

چهار هزار و ۲۸۶ هکتار زمین در محدوده و حریم شهر‌های استان اصفهان تامین شد. مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: مطابق با ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف است زمینهای ملی مورد نیاز تامین مسکن و خدمات عمومی پشتیبان، واقع در محدوده و حریم شهر‌ها […]

چهار هزار و ۲۸۶ هکتار زمین در محدوده و حریم شهر‌های استان اصفهان تامین شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: مطابق با ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف است زمینهای ملی مورد نیاز تامین مسکن و خدمات عمومی پشتیبان، واقع در محدوده و حریم شهر‌ها و همچنین اراضی مورد نیاز وزارت راه و شهرسازی برای طرح‌های مصوب شهرک سازی در خارج از حریم شهر‌ها را حداکثر ظرف دوماه از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون تحویل وزارت راه و شهرسازی دهد.

علیرضا قاری قرآن همچنین با اشاره به ماده ۱۰ قانون زمین شهری افزود: مطابق با این قانون تمامی زمین‌های متعلق به وزارتخانه‌ها و نیرو‌های مسلح و موسسات دولتی و بانک‌ها و سازمان‌های وابسته به دولت و موسساتی که مشمول حکم هستند و تمامی زمینهای بنیاد‌ها و نهاد‌های انقلابی در اختیار وزارت مسکن و شهرسازی قرار گیرد.

او گفت: براین اساس و در راستای اجرای ماده ۱۰ قانون زمین شهری و ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن، در مجموع از سال ۱۴۰۰ تا کنون بیش از چهار هزار و ۲۸۶ هکتار اراضی در محدوده و حریم شهر‌های استان اصفهان تامین شده است.

قاری قرآن افزود: از این میزان در سال ۱۴۰۰، ۹۸۱ هکتار زمین داخل محدوده و حریم تامین شد؛ که ۶۲ هکتار آن داخل محدوده و ۹۱۹ هکتار داخل حریم بوده و همچنین میزان اراضی تامین شده در سال ۱۴۰۱، هزار و ۵۰۱ هکتار است که ۱۳۹ هکتار داخل محدوده و مابقی داخل حریم بوده است.

او گفت: در سال جاری تا کنون یک هزار و ۸۰۴ هکتار اراضی تحصیل شده که ۱۷ هکتار داخل محدوده و هزار ۷۸۷ هکتار داخل حریم بوده است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید