کد خبر:6538
پ
۱۴۰۲۰۹۳۰۰۷۲۶۴۰۷۲۹۲۹۰۳۳۶۶۴

تاثیر همکاری‌های قضایی و حقوقی بین ایران و چین در ارتقاء نظام حقوقی و قضایی دو کشور

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: همکاری‌های قضایی و حقوقی بین ایران و چین در ارتقاء نظام حقوقی و قضایی دو کشور موثر است. حجت‌الاسلام و‌المسلمین اسد‌اله جعفری در دیدار با هو دائو چای، رئیس دادگاه عالی استان هنان جمهوری خلق چین وهیأت قضایی چینی با اشاره به شکل‌گیری نظم نوین جهانی اظهار داشت: در […]

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: همکاری‌های قضایی و حقوقی بین ایران و چین در ارتقاء نظام حقوقی و قضایی دو کشور موثر است.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین اسد‌اله جعفری در دیدار با هو دائو چای، رئیس دادگاه عالی استان هنان جمهوری خلق چین وهیأت قضایی چینی با اشاره به شکل‌گیری نظم نوین جهانی اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد شکل‌گیری نظم‌نوین جهانی در سطح بین‌المللی هستیم و ایران و چین هرکدام به عنوان یکی از ارکان این نظم جهانی می‌توانند به گسترش مناسبات و همکاری‌های بین‌المللی در زمینه‌های مختلف کمک کنند و همکاری‌های این دو کشور می‌تواند در ارتقاء کیفیت نظام حقوقی و قضایی در سطح بین‌المللی، موثر باشد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران برگرفته از شرع مقدس اسلام است؛ اسلام در کنار تمام ظرافت‌ها و ملاطفت‌هایی که در برخورد با مسائل مختلف از خود نشان داده، احکام محکمی در خصوص مسائل زیست‌محیطی دارد و این حساسیت ویژه در قوانین جمهوری اسلامی ایران ملموس است و بر همین اساس هرگونه تعرض به محیط زیست و حقوق عمومی را جرم دانسته و پرونده‌های مربوط به آن را به صورت ویژه در شعب اختصاصی و با تعیین قضات ویژه مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با ذکر مصداق‌هایی از قوانین محیط زیستی در ایران،  به تشریح ساختار و نحوه رسیدگی‌های قضایی استان در مواجهه با جرائم محیط زیستی پرداخت.

شایان ذکر است پس از پایان این جلسه، این هیأت قضایی از چند شعبه دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان که در آن پرونده‌های کیفری و حقوقی از جمله پرونده‌های مربوط به محیط زیست رسیدگی می‌شود بازدید به‌عمل آوردند.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید