کد خبر:5169
پ

بهره مندی ۱۰۰ فرزند مددجوی کمیته امداد استان اصفهان از تسهیلات نظام وظیفه

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال، ۱۰۰ فرزند مددجوی کمیته امداد استان اصفهان از تسهیلات نظام وظیفه بهره مند شدند.  هادی بنایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با اعلام این خبر اظهار داشت: خدمات ارائه‌شده به فرزندان مددجویان این نهاد […]

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال، ۱۰۰ فرزند مددجوی کمیته امداد استان اصفهان از تسهیلات نظام وظیفه بهره مند شدند.

 هادی بنایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با اعلام این خبر اظهار داشت: خدمات ارائه‌شده به فرزندان مددجویان این نهاد شامل معافیت سربازی، کاهش تعرفه خدمت سربازی و انتقالی به محل سکونت آن‌ها بوده است.

بنایی با اشاره به دستورالعمل های اجرایی در این زمینه، ادامه داد: یک فرزند ذکور از خانواده مددجویان که به دلیل فوت سرپرست، طلاق و یا دارا بودن سه خواهر، تحت حمایت قرار گرفته‌اند می‌توانند با مراجعه به مددکار خود و آگاهی از این طرح نسبت به انجام مراحل لازم اقدام و از این خدمت بهره‌مند شوند.

وی به معافیت از خدمت سربازی ۳۸ نفر از فرزندان پسر بالای ۱۸ سال بدلیل کفالت و سرپرستی خانواده‌ اشاره داشت و افزود: بر اساس توافق و مکاتباتی که با سازمان نظام وظیفه انجام شده و با توجه به این که فرزندان پسر به نوعی نان آور خانواده محسوب می شوند، محل خدمت ۲۵ نفر از مشمولین این تسهیلات نیز نزدیک محل سکونت تعیین شده است، همچنین ۳۷نفر از فرزندان ذکور مددجویان از خدمت کاهش تعرفه بهره مند شده اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان، با بیان اینکه فرزندان این خانواده ها با معافیت از خدمت وظیفه می توانند از خدمات اشتغال بهره مند شوند، گفت: آموزش کسب و کار، تسهیلات قرض‌الحسنه بلند مدت و خدمات کاریابی از جمله برنامه هایی است که برای ایجاد اشتغال این فرزندان مهیا می‌شود تا از لحاظ معیشتی تکیه‌گاهی برای خانواده خود باشند.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید