کد خبر:4000
پ
۶۲۷۵۷۶۸۵

برگزاری نهمین گنجواره تخصصی با محور هنر خوشنویسی

مسئول فرهنگی و گردشگری مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد از برگزاری نهمین گنجوارۀ بازدید از گنجینه‌های کمتردیده شدۀ تخت فولاد با محور هنر خوشنوسی خبر داد. هادی نظری اظهار کرد: از اسفندماه سال ۱۴۰۱ تا کنون، تعداد ۸ رویداد تخصصی و موضوع‌محور با هدف به تصویرکشیدن ظرفیت‌های پنهان تخت فولاد و با نام‌های «زنان […]

مسئول فرهنگی و گردشگری مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد از برگزاری نهمین گنجوارۀ بازدید از گنجینه‌های کمتردیده شدۀ تخت فولاد با محور هنر خوشنوسی خبر داد.

هادی نظری اظهار کرد: از اسفندماه سال ۱۴۰۱ تا کنون، تعداد ۸ رویداد تخصصی و موضوع‌محور با هدف به تصویرکشیدن ظرفیت‌های پنهان تخت فولاد و با نام‌های «زنان مشهور در تخت فولاد»، «شهدا و موثرین تخت فولاد»، «طاق بهشت»، «آب و آیین»، «مشاهیر دوستدار اصفهان»، «شهدای پنج رمضان»، «جانم سلام»، «تخت فولاد در آینه محرم» برگزارشده که مورداستقبال شرکت‌کنندگان و شهروندان قرار گرفته است.

او مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد را دارای ظرفیت‌های فراوان گردشگری دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه روز هنر خوشنویسی قرار داریم، گنجواره نهم بر محور هنر و خوشنویسی قرار گرفت.

مسئول فرهنگی و گردشگری مجموعه تاریخی فرهنگی مذهبی تخت فولاد گفت: در نهمین گنجواره تخصصی که ادامۀ سلسله رویدادهای «گنجواره‌؛ نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد» است به خط میرعماد حسنی در تکیه میرفندرکسی، خط درویش عبدالمجید طالقانی از شکسته‌نویسان بزرگ ایران و جهان، یادگاری و کنج نویسی تکیه خاتون آبادی، کتیبه‌های تکیه کازرونی، کتیبه سردر ورودی مسجد رکن الملک، نمایشگاه معرفی خوشنویسان مدفون در تخت فولاد و همچنین به نمایش برخی آثار خوشنویسی فاخر و ارزشمند در تخت فولاد پرداخته خواهدشد.

نظری با اشاره به هدف از این گنجواره‌ها که به‌صورت رویدادهای گردشگری برگزار می‌شود، افزود: شناساندن ظرفیت‌ها و جذابیت‌های تخت فولاد در موضوع‌های مختلف، هدف مهم رویدادهای «گنجواره‌؛ نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد» است که با انتخاب یک موضوع در هر گنجواره، بخش‌هایی از تخت فولاد بازدید و مطالعه می‌شود.

او اضافه کرد: نهمین گنجواره نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد با موضوع «هنر خوشنوسی» در تاریخ ۱۹ مهرماه برگزار خواهد شد و نقطه آغاز این تور ساعت ۱۵:۰۰ در تکیه واله است. همچنین علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و شرکت در این تور تخصصی می‌توانند با شماره ۰۹۰۲۸۰۱۱۳۵۵ تماس بگیرند.

 

برگزاری نهمین گنجواره تخصصی با محور هنر خوشنویسی

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید