کد خبر:16484
پ

برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۸۵ امامزاده اصفهان

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۸۵ امامزاده استان اصفهان برگزار می شود. معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۸۵ امامزاده استان اصفهان از ۱۷ تیر ماه تا ۱۴ شهریور ماه مطابق با اول […]

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۸۵ امامزاده استان اصفهان برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۸۵ امامزاده استان اصفهان از ۱۷ تیر ماه تا ۱۴ شهریور ماه مطابق با اول محرم تا پایان ماه صفر در سه سطح اجرایی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام ولی الله روان هدف از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی را استمرار و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای عاشورا و الگوگیری از آن برشمرد و افزود: اجرای امینانه نیات واقفان و استفاده حداکثری از ظرفیت هیئات و به ویژه جوانان و نوجوانان از دیگر اهداف این طرح است.

وی با بیان اینکه برای اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی در ۳۸۵ بقعه در سه سطح برنامه‌ریزی شده است، افزود: بقاع سطح یک که ۱۴ بقعه هستند ویژه برنامه‌هایی برای ایام محرم و صفر دارند و در ۳۵ بقعه سطح ۲ شاخص استانی نیز برنامه داریم ضمن اینکه در مابقی بقاع نیز برنامه‌ها در حد ظرفیت‌ها و توان اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: در بقاع سطح یک بحث آماده سازی و سیاه پوشی صحن‌ها و تابلو‌های نمایشگاهی و مراسم سیاه پوشانی سنتی جایگاه در صحن بقاع و دعوت از دسته جات برای استفاده از این جایگاه و هماهنگی با صدا و سیما برای پوشش برنامه‌ها هماهنگی لازم انجام شده است.
حجت الاسلام روان اضافه کرد: اجرای مراسم تعویض پرچم با بیرق شهادت سیدالشهدا با حضور هیئت‌های مذهبی از طریق شبکه‌های استانی، ویژه برنامه احلی من العسل ۲۱ تیر ماه همزمان با پنجم محرم از صدا و سیما پخش خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مراسم شیرخوارگان حسینی در روز ۲۲ تیر مصادف با ۶ ماه محرم از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح برگزار خواهد شد، ادامه داد: عزاداری سوگواره تاسوعا و عاشورا نیز از دیگر برنامه طی ایام دهه اول محرم است که هماهنگی برای اجرای آن در صحن بقاع انجام شده است.

حجت الاسلام روان با بیان اینکه همایش رهروان زینبی ویژه بانوان همزمان با روز شهادت امام سجاد (ع) برگزار خواهد شد، افزود: برپایی خیمه‌های معرفت از دیگر برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تمام برنامه‌ها با قرائت قرآن با حضور همه قاریان ممتاز آغاز خواهد شد، گفت: اجرای برنامه‌ها در بقاع سطح ۲ و سه تفاوت‌های جزئی خواهد داشت.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان، راه اندازی کاروان‌های عزا با حضور مداحان و زائران جوان و نوجوان، حمایت از تعزیه خوانی و شبیه خوانی، نصب تصاویر شهدا و تهیه پرچم با همکاری خیران را از دیگر برنامه‌های ایام محرم برشمرد و گفت: در حوزه فضای مجازی شبکه شمیم افق پیش بینی شده و مطالب در فضای مجازی نیز منتشر خواهد شد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید