کد خبر:6306
پ
۱۸۶۸۹۳۰۹_۸۳۵

برگزاری رویداد گردشگری با محور چله‌خانه‌های تخت فولاد اصفهان

یازدهمین گنجوارۀ بازدید از گنجینه‌های کمتردیده شدۀ تخت فولاد با محور چله‌خانه‌های تخت فولاد اصفهان برگزارخواهد شد.  یازدهمین گنجوارۀ بازدید از گنجینه‌های کمتردیده شدۀ تخت فولاد که با عنوان «گنجواره؛ نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد» شناخته می‌شود، با محور چله‌خانه‌های تخت فولاد  چهارشنبه ۲۹ آذرماه ساعت ۱۵ برگزارخواهد شد. یکی از رویداد‌های گردشگری که از […]

یازدهمین گنجوارۀ بازدید از گنجینه‌های کمتردیده شدۀ تخت فولاد با محور چله‌خانه‌های تخت فولاد اصفهان برگزارخواهد شد.

 یازدهمین گنجوارۀ بازدید از گنجینه‌های کمتردیده شدۀ تخت فولاد که با عنوان «گنجواره؛ نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد» شناخته می‌شود، با محور چله‌خانه‌های تخت فولاد  چهارشنبه ۲۹ آذرماه ساعت ۱۵ برگزارخواهد شد.
یکی از رویداد‌های گردشگری که از اسفندماه ۱۴۰۱ در مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد آغاز شده «گنجواره؛ نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد» نام دارد که به‌صورت رویداد‌های گردشگری و با هدف شناساندن ظرفیت‌ها و جذابیت‌های تخت فولاد در موضوع‌های مختلف برگزارشده است.
بر این اساس و تا کنون ۱۰ رویداد تخصصی و موضوع‌محور با نام گنجواره و با هدف به تصویرکشیدن ظرفیت‌های پنهان این گورستان تاریخی برگزارشده است.
گنجواره اول، «آب و آیین» نام داشت که با رویکرد آشنایی با سازه‌ها و عناصر مرتبط با آب برگزار شد. در ادامه نیز گنجوارۀ «طاق بهشت» با موضوع گنبد‌های تخت فولاد، گنجواره «زنان مشهور در تخت فولاد»، گنجواره «نقش جان» با موضوع آشنایی با مؤثرین و شهدای انقلاب اسلامی آرمیده در تخت فولاد، گنجواره «مشاهیر دوستدار اصفهان»، «شهدای پنج رمضان»، «جانم سلام»، «تخت فولاد در آینه محرم» برگزارشدند، نهمین گنجواره نادیده‌ها و ناگفته‌های تخت فولاد نیز به موضوع «هنر خوشنوسی» و دهمین گنجواره به مبحث «گردشگری حکمت و فلسفه» اختصاص داشت.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید