کد خبر:2948
پ
۶۲۵۳۳۳۲۰

برگزاری رویداد خیرانه برای دانش‌آموزان نیازمند در اصفهان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی استان اصفهان، با اعلام اینکه حدود ۴۲ هزار دانش‌آموز و ۳ هزار دانشجو تحت پوشش هستند، گفت: تاکنون بیش از ۴ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده و در ۱۵ روز اخیر بین دانش‌آموزان مناطق توزیع می‌شود. علی اخلاقی در خصوص برگزاری جشن عاطفه‌ها پیش از آغاز سال تحصیلی، اظهار […]

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی استان اصفهان، با اعلام اینکه حدود ۴۲ هزار دانش‌آموز و ۳ هزار دانشجو تحت پوشش هستند، گفت: تاکنون بیش از ۴ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده و در ۱۵ روز اخیر بین دانش‌آموزان مناطق توزیع می‌شود.

علی اخلاقی در خصوص برگزاری جشن عاطفه‌ها پیش از آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: جشن عاطفه‌ها به‌عنوان یک رویداد سالانه فرصتی برای احیای همبستگی و ارتباطات انسانی است. ترویج و نهادینه‌شدن فرهنگ خیر و احسان از کودکی هر انسانی شکل می‌گیرد، هرساله جشن عاطفه‌ها با همکاری کمیته امداد و سایر نهادها و سازمان‌ها به‌صورت امن و مسئولیت‌پذیرانه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر چند دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: طبق آمار حدود ۴۲ هزار دانش‌آموز و ۳ هزار دانشجو تحت پوشش هستند، اما درکل حدود ۴۵ هزار و ۷۰۰ نفر تحت پوشش و حمایت کمیته امداد هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی استان اصفهان با بیان اینکه چه زمانی تبلیغات و برنامه‌ریزی خود را برای این جشن آغاز می‌کنند، گفت: جشن عاطفه‌ها تقریباً از ابتدای سال شروع و هرچه کمک از سمت خیران برای دانش‌آموزان مساعدت می‌شود با عنوان عاطفه‌ها است، ولی به‌صورت نمادین و تبلیغی و ترویجی از ۳۰ شهریورماه و تا ۵ مهرماه در فضای مدارس، اماکن و میدان‌های شهر پایگاه‌های کمیته برپا  و پیگیری می‌شود تا مبالغ موردنظر جمع‌آوری شود.

وی اضافه کرد: در اصل از ابتدای شهریورماه که با کمک خیران بزرگ، حامیان و کارخانه‌های بزرگ و مؤسسات ادیان زکات جمع‌آوری شده و در حال توزیع است. تاکنون بیش از ۴ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده و در ۱۵ روز اخیر بین دانش‌آموزان مناطق توزیع می‌شود.

اخلاقی در پیش‌بینی از وضعیت کمک‌های امسال، گفت: پیش‌بینی ما این است که درآمد خیلی بیشتر از سال گذشته خواهد بود. همچنین یک‌سری مؤسسات و اماکن حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار بسته لوازم‌تحریر کمک می‌کنند، منتهی به دلیل تعداد بالا دانش‌آموزان تأمین این اقدام برای ۴۵ هزار دانش‌آموز و دانشجو به درآمد بیشتری نیاز است.

وی در خصوص همکاری با دیگر ارگان‌ها افزود: امسال نیز همانند سال‌های گذشته همکاری با مؤسسات و پایگاه‌های مقاومت بسیج و امداد، مراکز نیکوکاری و به‌ویژه آموزش‌وپرورش و برخی از خیریه‌ها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: مردم و خیران می‌توانند به‌صورت حضوری به کمیته امداد سطح استان مراجعه کنند و یا ازطریق USSD کد#۰۳۱*۸۸۷۷* و یا واریز وجوهات به شماره کارت ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۰۰۰۲۵۰۹ در این پویش به دانش‌آموزان مساعدت کنند.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید