کد خبر:6936
پ
۱۴۰۲۱۰۱۰۰۰۰۳۳۵_Test_PhotoN

برپایی نمایشگاه تولیدات ملی بانوان در نمایشگاه‌ پل شهرستان

دبیر رویداد شهربانوی زندگی گفت: نمایشگاه تولیدات ملی بانوان در دو بخش تفریحی و فرهنگی و انواع سازه‌های تفریحی و بازی‌های مهیج به صورت رایگان و ۱۰۰ غرفه سلامت، هنری و ورزشی در نمایشگاه‌ پل شهرستان برپا شده است. مریم آقایی، دبیر رویداد “شهربانوی زندگی” با اعلام اینکه نمایشگاه “شهر‌بانوی زندگی” به مناسبت هفته بزرگداشت […]

دبیر رویداد شهربانوی زندگی گفت: نمایشگاه تولیدات ملی بانوان در دو بخش تفریحی و فرهنگی و انواع سازه‌های تفریحی و بازی‌های مهیج به صورت رایگان و ۱۰۰ غرفه سلامت، هنری و ورزشی در نمایشگاه‌ پل شهرستان برپا شده است.

مریم آقایی، دبیر رویداد “شهربانوی زندگی” با اعلام اینکه نمایشگاه “شهر‌بانوی زندگی” به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و مادر با حضور انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در محل سابق نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان در پل تاریخی شهرستان افتتاح شد اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اصلی بزرگداشت هفته زن، نشان دادن الگوی جامع اسلامی از زن است که تحت عنوان الگوی سوم مطرح می‌شود. یکی از تعاریفی که می‌توان برای زن قائل شد، زن شرقی است که ویژگی‌های خاص خود را داشته و سنتی است.

وی با تاکید بر اینکه دیدگاه اسلام درباره زن، سیاست اصلی برنامه‌های این مناسبت را در بر گرفته است، تصریح کرد: زن طبق تعریف اسلام، در جایگاه فردی با حفظ همه شئونات و حریم‌هایی که اسلام برای او قائل است، توانمندی‌های خود را بروز داده و ارتقا می‌بخشد و در حوزه توسعه فردی خود بسیار کوشا است. در حوزه اجتماعی زنی است که منفعل نبوده، کنشگری فعال و بروز و ظهور در جامعه دارد و تاثیرگذار است. این زن در حوزه خانواده نیز در نقش‌های اصلی خود یعنی همسری و مادری مکمل حضور خود در جامعه بوده و می‌تواند رشد و ارتقاء پیدا کند.

آقایی با اشاره به بخش‌های مختلف رویداد شهربانوی زندگی بیان کرد: برنامه‌های هفته زن با هدف نشاط ‌آفرینی و ایجاد روحیه شاد و امیدوار برای مادران و زنان سرزمین و بخصوص شهر اصفهان، در سه بخش فرهنگی، تفریحی و رفاهی طرح‌ریزی شده است. در بخش‌های مختلف، تمامی امکانات در اختیار مدیریت شهری با برنامه‌ها و تخفیفات متنوع در خدمت بانوان شهر اصفهان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های تفریحی در باغ‌های بانوان سطح شهر اصفهان در ادامه گفت: باغ‌های بانوان سطح شهر برای اجرای برنامه‌های مفرح و بانشاط فعال شده و ویژه‌برنامه و جشن‌هایی به این مناسبت در این مکان‌ها برگزار می‌شود. همچنین در سه باغ بانوان طلوع، پردیس و ناژوان برنامه‌های ویژه در حوزه سلامت از جمله پایش سلامت بانوان، انواع مشاوره‌های جمعیت، فرزندآوری و معاینات دوران بارداری برای بانوان به صورت رایگان تدارک دیده شده است.

آقایی در ارتباط با برگزاری نمایشگاه تولیدات ملی بانوان در محل نمایشگاه‌های پل شهرستان اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها، ایجاد نمایشگاه تولیدات ملی بانوان است که غرفه‌های آن شامل دو بخش تفریحی و فرهنگی هستند. در بخش تفریحی، یک سایت بازی فعال راه‌اندازی شده و انواع سازه‌های تفریحی و بازی‌های مهیج و حرکتی به صورت رایگان در یک جا تجمیع شده و بانوان می‌توانند از صبح تا ظهر به‌صورت ویژه و اختصاصی از این بازی‌ها استفاده کرده و در زمان بعدازظهر به همراه خانواده ها در محل حضور یابند و از این امکانات بهره ببرند.

مشاور شهردار در امور بانوان ادامه داد: در بخش فرهنگی نمایشگاه، ۱۰۰ غرفه به همت نهادها و تشکل‌های مردمی برپا شده‌اند که براساس الگوی سوم زن خدمات مختلفی را در قالب غرفه های فروش یا معرفی محصول هنری ارائه می‌دهند. علاوه ‌بر آموزش مهارت‌های هنری، نشست‌هایی نیز در حوزه رسانه و سینما تدارک دیده شده است. همچنین برنامه‌هایی در حوزه‌های دیگر برای بانوان تدارک دیده شده که برای مثال در حوزه توسعه فردی و سلامت بانوان، یک غرفه به ورزش بانوان اختصاص یافته که در آن ورزش‌ و حرکات اصلاحی موردنیاز بانوان را آموزش می‌دهند.

دبیر رویداد شهربانوی زندگی تصریح کرد: از دیگر برنامه‌های نمایشگاه می‌توان به دایر کردن غرفه‌های کتاب بانوان، مسابقات کتابخوانی و ارائه آثار هنری و همچنین بخش بسیار جالب و قابل تامل تاثیر قاچاق بر فرهنگ خانواده ها اشاره کرد. همچنین بخش‌های خدماتی مورد نیاز بانوان نیز در این نمایشگاه برپا می‌شوند. جنگ شادی نیز هر شب برای خانواده ها تا پایان هفته در محل نمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و تفریحی در سطح شهر اصفهان گفت: برگزاری مسابقات جنبشی و حرکتی در مناطق اصفهان تحت عنوان جشنواره “مهربانو”، ارائه تخفیفات و یارانه به بانوان برای استفاده از خدمات مدیریت شهری در حوزه رفاهی  با ۷۰ درصد تخفیف و روز میلاد به طور رایگان از جمله استفاده از امکانات تله سیژ، تله کابین و … و توجه ویژه به گروه‌های مختلف زنان ازجمله غساله‌ها، زنان بند نسوان، خیرین و زنان کارآفرین نیز از دیگر برنامه‌های موردنظر در رویداد شهربانوی زندگی است.

گفتنی است؛ جهت سهولت استفاده بانوان از نمایشگاه “شهربانوی زندگی” از ۹ تا ۱۵ دی ماه، هر صبح در محلات مختلف سرویس ایاب و ذهاب برای بانوان در نظر گرفته شده است.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید