کد خبر:4856
پ
۶۱۵۸۱۲۸۰
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

بروز سرطان پستان در منطقه کاشان بالاتر از میانگین کشور است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: سرطان پستان به عنوان اولین سرطان شایع در گروه  بانوان شناخته شده است و میزان بروز آن در کشور طبق آخرین اطلاعات۴۴ مورد در ۱۰۰ هزار نفر است، اما در منطقه کاشان این رقم  ۴۶ مورد در ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت زنان است. مهدی دلاوری در گفت‌وگو با ایسنا، […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: سرطان پستان به عنوان اولین سرطان شایع در گروه  بانوان شناخته شده است و میزان بروز آن در کشور طبق آخرین اطلاعات۴۴ مورد در ۱۰۰ هزار نفر است، اما در منطقه کاشان این رقم  ۴۶ مورد در ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت زنان است.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: غربالگری بیش از ۲۲هزار زن در گروه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال از نظر عوامل خطر سرطان پستان در منطقه کاشان انجام شد که ۳۸۵۵ نفر از آنها دارای عامل خطر بودند که برای بررسی و تشخیص  نهایی به کلینیک‌های تخصصی دانشگاه معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به نام‌گذاری اول اکتبر به عنوان روز جهانی سرطان پستان، افزود: «پویش آگاهی  بخشی سرطان پستان» با هدف افزایش آگاهی عمومی به ویژه زنان در زمینه راه‌های پیشگیری، علائم هشدار دهنده سرطان پستان و اصلاح باورهای نادرست در خصوص این بیماری از ۹ مهر به مدت یک ماه برگزار شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، تأکید کرد: مراجعه به موقع به مراکز و پایگاه‌های سلامت و شناخت علائم هشداردهنده، مهم‌ترین راهکار برای تشخیص ضایعات پیش سرطانی قبل از تبدیل شدن به سلول‌های سرطانی بدخیم است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت شناسایی سرطان پستان در مراحل اولیه و درمان زود هنگام، از همه بانوان درخواست داریم با مراجعه به مراکز و پایگاه‌های خدمات جامع سلامت در برنامه غربالگری سرطان پستان شرکت کنند که برای گروه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال به صورت رایگان انجام می‌شود.

دلاوری گفت: اطلاع‌رسانی گسترده درباره راه‌های پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان و داشتن زندگی سالم به عموم جامعه از جمله برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان است که به صورت جدی پیگیری می‌شود.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید