کد خبر:7764
پ
Untitled

بررسی راهکار‌های افزایش مشارکت مردم در انتخابات

راهکار‌ها و پیشنهاد‌های افزایش مشارکت مردم در انتخابات، در نشست مشترک هیات اندیشه ورز صداو سیما و سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان ارائه شد. در این نشست حدود ۲۵ نفر از نخبگان و فعالان اجتماعی و رسانه ای، با تحلیل مسائل روز، درباره بکارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات برای تحقق چهار اصل مورد انتظار […]

راهکار‌ها و پیشنهاد‌های افزایش مشارکت مردم در انتخابات، در نشست مشترک هیات اندیشه ورز صداو سیما و سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان ارائه شد.

در این نشست حدود ۲۵ نفر از نخبگان و فعالان اجتماعی و رسانه ای، با تحلیل مسائل روز، درباره بکارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات برای تحقق چهار اصل مورد انتظار رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات شامل سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت، در تولید و پخش برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی تبادل نظر کردند. همچنین در این نشست بر استفاده از همه ظرفیت‌های تبلیغاتی ویژه انتخابات بویژه امکانات شهری تأکید شد.
فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در این نشست با تشکر از فعالیت صداو سیما در تولید برنامه‌های فاخر، با بیان اینکه با وجود تبلیغات شبانه روزی رسانه‌های معاند، صداو سیما همچنان مرجعیت دارد گفت:صداوسیما در نقطه مرکزی نهضت روشنگری افکار عمومی قرار دارد و می‌تواند نقشی جریان‌ساز را ایفا کند.
سردار مجتبی فدا در ادامه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر مشارکت همگانی و حضور همه جانبه مردم در انتخابات پیش رو تأکید کرده‌اند، گفت: اگر دچار مشکلات هستیم چاره آن در انتخابات است و با شرکت در انتخابات کشوری قوی و فرهنگی قوی خواهیم داشت.

او به چهار اصل انتخابات از نظر رهبرمعظم انقلاب اشاره و اضافه کرد: امنیت و سلامت انتخابات را ما تأمین می‌کنیم، رقابت هم به عهده نامزد‌ها است که باید با رعایت اخلاق و آداب و اصول اسلامی انجام شود، اما مشارکت به دست تک تک مردم است.

سردار فدا اضافه کرد: صحنه مشارکت در انتخابات صحنه جنگ با آمریکا است و با حضور مردم ضربه‌ای محکم به آمریکا و دشمنان وارد می‌شود و امید جبهه مقاومت و مردم مسلمان سراسر جهان را دو چندان خواهد کرد.

مدیر کل صداو سیمای استان اصفهان هم در این نشست گفت: مطابق قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی، نامزد‌ها می‌توانند برای تبلیغات تلویزیونی به صورت عادلانه و برابر، در سامانه https://em۱۴۰۲.ir ثبت نام کنند.
یوسف افشارنیا افزود:در استان اصفهان برای ۲۸ شهرستان در قالب ۱۵ حوزه انتخابیه،۱۵ کانال تلویزیونی انتخاباتی پیش بینی شده است.

او ادامه داد: پخش آزمایشی ۱۵ کانال تلویزیونی انتخاباتی استان اصفهان از اول بهمن با پخش برنامه‌های ویژه انتخاباتی هر حوزه آغاز و این کانال‌ها پس از طی دوره آزمایشی از سوم اسفند (آغاز زمان رسمی تبلیغات انتخابی نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی)، برنامه معرفی نامزد‌های هر حوزه انتخابیه را برعهده دارد.

مدیرکل صداو سیمای استان اصفهان افزود: همچنین در تلویزیون اینترنتی «تلوبیون» هم صفحه اختصاصی برای نامزد‌های انتخابات، پیش بینی شده که آن‌ها می‌توانند تولید محتوای خودشان را در آن بارگذاری کنند.

افشارنیا اضافه کرد: همچنان پخش برنامه‌های تبلیغاتی نامزد‌های مجلس خبرگان رهبری در رسانه ملی پیش بینی شده است.

طبق زمان بندی برنامه انتخابات، شورای نگهبان در حال بررسی صلاحیت همه داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است.

انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب پنج عضو در استان اصفهان برای دوره‌ای هشت ساله و انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۱۹ نماینده استان و یک نماینده ارامنه جنوب ایران برای دوره‌ای چهار ساله (در ۱۶ حوزه انتخابیه با پیش بینی بیش از سه هزار و ۲۰۰ شعبه اخذ رأی) روز جمعه ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید