کد خبر:7630
پ
رئیس شورای شهر اصفهان:

برخی از منابع درآمدی شهرداری از طریق دولت وصول نشده است

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: بخش عمده منابعی مانند عوارض آلایندگی، عوارض سوخت، جرایم، ارزش افزوده و… که از طریق دولت به حساب شهرداری‌ها می‌رسد وصول نشده است. محمد نورصالحی در نطق میان دستور صد و هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک حلول ماه رجب اظهار کرد: متأسفانه نسل کشی استکبار جهانی […]

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: بخش عمده منابعی مانند عوارض آلایندگی، عوارض سوخت، جرایم، ارزش افزوده و… که از طریق دولت به حساب شهرداری‌ها می‌رسد وصول نشده است.

محمد نورصالحی در نطق میان دستور صد و هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک حلول ماه رجب اظهار کرد: متأسفانه نسل کشی استکبار جهانی با عاملیت صهیونیسم منفور در غزه ادامه دارد و بیش از ۱۰۰ روز است که دنیا شاهد چنین بی رحمی‌هایی است، روز به روز آثار سلطه‌گری قدرت‌های استکباری مشخص می‌شود که نمونه آن اقدام نظامی آمریکا و اسرائیل علیه یمن است.

وی گفت: تاریخ امروز بشر یکی از سیاه‌ترین دوران‌های خود را طی می‌کند زیرا به اسم حقوق بشر از مظلومان که تحت ظلم هستند حمایتی نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ۱۹ دی، سالروز قیام مردم قم و دیدار اقشار مختلف مردم این شهر با رهبر معظم انقلاب بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر آثار و برکات حضور مردم در صحنه تأکید مجدد داشتند و ایشان این حضور را برای قدرت بخشی به نظام جمهوری اسلامی و مقابله با انواع فشارها علیه نام مؤثر دانستند.

وی تأکید کرد: اکنون در برهه‌ای هستیم که یکی از تجلی‌های حضور مردم در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رقم خواهد خورد. این تذکری است به خودم و همه مسئولان شهر و استان و کشور که اقدامات، صحبت‌ها و تذکرات آن‌ها می‌تواند به دلگرمی مردم و حضور پرشور آن‌ها در انتخابات کمک کند.

نورصالحی با بیان اینکه زمینه اصلی اقتدار نظام ما حضور مردم در صحنه به رغم همه مشکلات موجود است، گفت: البته وظیفه دولتمردان برطرف کردن این مشکلات است. ما نیز در مدیریت شهری این وظیفه را بر دوش خود داریم تا زمینه حضور مردم را بیش از پیش فراهم کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مصادیق این وظایف گفت: مسئولان رفتاری که موجب دلسردی مردم است نداشته باشند و در مقابل باید حضور مردم تقویت شود. به همین ترتیب ما در مدیریت شهری وظیفه خود را در حد توان انجام می‌دهیم.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های کلان اقتصادی دولت و بانک مرکزی، سیاست‌های مالی انقباضی برای کنترل تورم و فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی در نظر گرفته شده و این موضوع سبب ایجاد مضیقه‌هایی شده است، در این میان بخش عمده منابعی مانند عوارض آلایندگی، عوارض سوخت، جرایم، ارزش افزوده و… که از طریق دولت به حساب شهرداری‌ها می‌رسد وصول نشده است.

نورصالحی اظهارکرد: مدیریت شهری فارغ از هرگونه سیاست انقباضی هزینه‌های مستمری دارد که باید پرداخت شود و این پروژه‌ها نمی‌تواند دچار رکود شود. بنابراین از مدیریت شهری می‌خواهیم تا ردیف‌های درآمدی را دنبال کند، دستگاه‌های دولتی نیز که عوارض را باید پرداخت کنند در این زمینه اقدام کنند.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید