کد خبر:2555
پ
۱۸۲۱۶۴۵۹_۵۵۴

باغ فدک قطب گردشگری شمال اصفهان می‌شود

مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان گفت: با اجرای مرحله سوم طرح توسعه باغ فدک، این مجموعه قطب گردشگری شمال شهر اصفهان خواهد شد. مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان در هشتمین نشست کمیته عالی باغ فدک، کلیات مرحله  سوم طرح توسعه باغ مصوب شد که با اجرای این طرح تا دو سال آینده، ظرفیت گردشگری کم‌نظیری […]

مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان گفت: با اجرای مرحله سوم طرح توسعه باغ فدک، این مجموعه قطب گردشگری شمال شهر اصفهان خواهد شد.

مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان در هشتمین نشست کمیته عالی باغ فدک، کلیات مرحله  سوم طرح توسعه باغ مصوب شد که با اجرای این طرح تا دو سال آینده، ظرفیت گردشگری کم‌نظیری به شهروندان اصفهانی تقدیم می‌شود.

مهدی سلطان‌آقایی افزود: بزرگترین آمفی تئاتر روباز مرکز کشور با ظرفیت ۲ هزار نفر و با دسترسی به کمربندی‌های شمالی اصفهان و پیش‌بینی پارکینگ‌های مورد نیاز در دستور کار تیم اجرایی مرحله سوم طرح توسعه باغ فدک قرار دارد.

او با اشاره به تبدیل باغ فدک به کمپ دائمی سفر در شهر اصفهان تصریح کرد: در این طرح، مرحله اول ساخت مجموعه سازه‌های سبک بوم‌گردی و سنتی آغاز و تا پایان سال ۵۰ محل اسکان تکمیل می‌شود.

سلطان‌آقایی گفت: خاک‌برداری و مراحل ابتدایی احداث مرحله  سوم دریاچه باغ فدک نیز در دستور کار قرار گرفته است و تا پایان سال بخشی از عملیات عمرانی آن اجرا خواهد شد که در مرحله بعد، آب‌نمای موزیکال نیز در آن راه‌اندازی می‌شود.

مدیر منطقه هفت شهرداری اصفهان گفت: افزایش ظرفیت فضا‌های آموزشی و فرهنگی، همچنین فضای ورزشی باغ فدک نیز در این طرح دیده شده است که در ضلع شمال شرقی در سه طبقه ایجاد خواهد شد.

او   گفت: محوطه گیاهان گرمسیری، بخش دیگری از محیط پیش‌بینی شده در طرح توسعه باغ فدک است که با سازه سبک اجرا می‌شود.

سلطان‌آقایی با اشاره به لزوم تقویت زیر ساخت‌های ارتباط کودکان و محیط طبیعی در سیستم آموزشی و تفریحی افزود: مزرعه آموزشی ویژه کودکان نیز با هدف آشنایی عملیاتی کودکان و نوجوانان با مراحل کاشت و داشت و برداشت محصولات کشاورزی در شمال شرقی باغ فدک پیش‌بینی شده است.

او خاطرنشان کرد: در این مجموعه سعی می‌شود تا با استفاده از پنل‌های خورشیدی، نسبت به جایگزینی انرژی پاک نسبت به صرفه‌جویی حداکثری انرژی اقدام شود، همچنین بررسی طرح‌های جلوگیری از تبخیر و هدر رفت آب دریاچه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید