کد خبر:4633
پ
از ابتدای امسال تاکنون؛

افزون بر۵۲ هزارمددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) خودکفا شدند

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در مجموع۵۲ هزار و ۷۳۰ مددجوی زیر پوشش این نهاددر سالجاری با دریافت تسهیلات اشتغال خودکفا شدند و این فرایند با چشم انداز ۱۰۰ هزار شغل تا پایان امسال همچنان ادامه می یابد. سید مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در جشن اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان […]

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در مجموع۵۲ هزار و ۷۳۰ مددجوی زیر پوشش این نهاددر سالجاری با دریافت تسهیلات اشتغال خودکفا شدند و این فرایند با چشم انداز ۱۰۰ هزار شغل تا پایان امسال همچنان ادامه می یابد.

سید مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در جشن اشتغال و خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان افزود: با بررسی های انجام شده، ۹۲ درصد تسهیلات اشتغال‌زای پرداخت شده به مددجویان به ایجاد شغل و درآمد پایدار منتهی شده است هر چند اختصاص ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای مددجویان در شرایط فعلی کافی نیست و این مقدار باید تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

وی افزود: ایجاد اشتغال خانگی برای افزون بر ۵۳ درصد مددجوی زن از راهبردهای کلیدی کمیته امداد است که با جدیت دنبال می شود.

بختیاری با بیان اینکه معتقدیم باید از پول پاشی پرهیز شود و به سمت تولید حرکت کنیم، افزود: تکدی‌گری و محتاج بودن در کسب معاش در جامعه اسلامی مذموم شمرده شده است از این رو باید فراهم کردن زمینه کار شرافتمندانه برای افراد دغدغه اصلی ما باشد.

بختیاری به توانمندی و استعدادهای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه‌های متنوع اشاره و بیان کرد: ایجاد اشتغال پایدار با حفظ کرامت و منزلت مددجویان توصیه مهم رهبر انقلاب است که کمیته امداد آن را تا ایجاد شغل برای ۵۰۰ هزار نفر دنبال می‌کند.

وی افزود: در این مسیر نیازمند هم افزایی نظام بانکی کشور با صندوق ضمانت اشتغال کمیته امداد برای تسهیل فرایندهای ایجاد کسب و کار هستیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان نیز در ادامه این مراسم گفت: بودجه امسال این نهاد در حوزه اشتغال ٣۵ هزار و ١١١ میلیارد ریال برای ایجاد ۳۳ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی است.

کریم زارع افزود:در پنج سال گذشته، هشت هزار و ۶٣٠ خانوار از مددجویان، از پوشش این نهاد خارج و در زمینه خدمات، کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، قالی بافی، صنفی و صنعتی به خودکفایی رسیدند.

به گزارش ایرنا؛ جشن اشتغال و خودکفایی هشت هزار و ۶۳۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) اصفهان با حضور شماری از مسوولان کشوری و استانی در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

در این آیین، از ١٠ طرح منتخب مددجویان در زمینه‌های خانه بازی، کارگاه خیاطی، کشت گلخانه ای، دفتر وکالت، ساخت کفی تریلی، طرح دانش بنیان، طرح پرورش گاو شیری، طرح جعبه های صنایع دستی، تولید و پرورش قارچ و آموزشگاه رایانه تجلیل شد.

بیش از ۱۲۰ هزار خانوار با جمعیت ۳۰۰ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان هستند.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید