کد خبر:6836
پ
۱۴۰۲۰۶۲۷۰۰۰۴۵۱_Test_PhotoN

اعلام جزییات برنامه کشت قراردادی سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان درباره جزییات برنامه کشت قراردادی سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ گفت: در سال زراعی حداقل ۳۵ هزار هکتار کشت قراردادی گندم، جو و دانه‌های روغنی در استان اصفهان هدف‌گذاری شده است. مهرداد مرادمند، رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان اظهار داشت: امسال با بسته سیاست‌های حمایتی در زمینه توزیع کود‌های فسفاته و پتاسه […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان درباره جزییات برنامه کشت قراردادی سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ گفت: در سال زراعی حداقل ۳۵ هزار هکتار کشت قراردادی گندم، جو و دانه‌های روغنی در استان اصفهان هدف‌گذاری شده است.

مهرداد مرادمند، رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان اظهار داشت: امسال با بسته سیاست‌های حمایتی در زمینه توزیع کود‌های فسفاته و پتاسه میان کشاورزان قراردادی و کسر وجه آن در زمان تحویل محصول، حمایت شد.

وی افزود: حمایت دیگر از کشاورزی قراردادی در بخش بیمه محصولات صورت می‌گیرد به طوری که تعرفه بیمه خاص کشت قراردادی پیش‌بینی شده و این تعرفه ۲۰ درصد تخفیف خواهد داشت.

مرادمند گفت: پرداخت کرایه حمل یا کمک‌هزینه کرایه حمل،‏ انتقال دانش و فناوری و آموزش کشاورزان طرف قرارداد با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی از دیگر حمایت‌ها و مشوق‌های کشت قراردادی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان درباره جزییات برنامه کشت قراردادی سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ بیان کرد: در سال زراعی حداقل ۳۵ هزار هکتار کشت قراردادی گندم، جو و دانه‌های روغنی در استان اصفهان هدف‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اهمیت رفع تداخل اراضی کشاورزی افزود: تاکنون بالغ بر ۲۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان در یک سال اخیر تعین تکلیف شده و تا پایان سال سازمان جهاد کشاورزی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف شده‌اند که درباره رفع تداخلات مالکیتی موازی اراضی اقدام کنند.

مرادمند تصریح کرد: رفع تداخلات اراضی کشاورزی از با اهمیت‌ترین مباحث پیگیری شده در کشور است و به تبع در استان نیز جزو مقوله‌های مهم به شمار می‌رود که ما نیز بر همین اساس به جد دنبال تکمیل آن هستیم.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید