کد خبر:15985
پ
استاندار اصفهان:

اصناف در بحران‌های سخت کنار مردم ایستادند

استاندار اصفهان گفت: اصناف در بحران‌های سخت کنار مردم ایستادند و با فراگیری کرونا با وجود شرایط درآمدی دشوار، باز هم مردم را تنها نگذاشتند.  سیدرضا مرتضوی در همایش روز ملی اصناف در سالن همایش شهدای اصناف اصفهان افزود: اصناف در طول مدت حیات خود، نقش متفاوت و چند وجهی ایفا کرده و صرفا به […]

استاندار اصفهان گفت: اصناف در بحران‌های سخت کنار مردم ایستادند و با فراگیری کرونا با وجود شرایط درآمدی دشوار، باز هم مردم را تنها نگذاشتند.

 سیدرضا مرتضوی در همایش روز ملی اصناف در سالن همایش شهدای اصناف اصفهان افزود: اصناف در طول مدت حیات خود، نقش متفاوت و چند وجهی ایفا کرده و صرفا به حوزه اقتصاد خرد نپرداخته‌اند.

وی ادامه داد: اصناف در دوران پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز کنار مردم می‌ایستادند و در برهه‌های مختلف که کوتاهی‌های رژیم پهلوی آسیب‌هایی را به جامعه وارد می‌کرد، پناه و پشتوانه مردم بودند.

مرتضوی همچنین یادآور شد: اصناف در مسیر حرکت خود از پیش از انقلاب اسلامی تاکنون با الهام از معارف اهل بیت(ع) تلاش می‌کنند تا دستگیر محرومان جامعه باشند.

وی ادامه داد: اصناف در پیروزی انقلاب اسلامی نقش متفاوتی ایفا کردند و بسیاری از سنگرها و جبهه‌هایی که در مقابل رژیم ستم‌شاهی ایجاد شد از ناحیه اصناف بود.

استاندار اصفهان افزود: اصناف با توجه به نقششان در دوران دفاع مقدس و در ثبات و پایداری نظام اسلامی همواره مورد کینه دشمنان بودند.

وی اظهار داشت: ۱۱ هزار شهید اصناف، گواه ما بر عملکرد و میدان داری اصناف در دفاع و پایداری از ایران اسلامی است.

مرتضوی افزود: اصناف از حیث توزیع ثروت و ایجاد توازن در جامعه عملکرد شایسته ای دارند و در حوزه‌های اجتماعی نیز می‌توان طوماری از خدمات را برای آنان برشمرد.

استاندار اصفهان با یاد شهدای خدمت به ویژه شهید آیت الله رئیسی، گفت: این شهید والامقام در هر مسوولیتی که قرار می‌گرفت الگویی از سلوک رفتاری، تعهد و تخصص را از خود به یادگار می‌گذاشت.

وی با اشاره به اینکه شهید جمهور آیت الله رئیسی حتی در تبلیغات انتخاباتی نیز الگوی بی‌نظیری را از خود ترسیم کرد، گفت: ایشان به نحوی عمل کرد که اگر بخواهیم الگویی برای یک سلوک مؤمنانه در رقابت‌های انتخابات معرفی کنیم بدون شک این شهید بزرگوار که الگوی به تمام معنا است را به جامعه معرفی خواهیم کرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: ایشان وقتی مورد نیش، طعنه و کنایه قرار می‌گرفت، می‌گفت اگر با تهمت زدن به من مسائل مردم حل می‌شود اشکالی ندارد، تهمت بزنید.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: شهید رئیسی در طول زندگی خود ذره ذره فضائل اخلاقی و صفات و ویژگی‌های نیکو را در وجود خود جمع کرد.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: جایگاه ویژه شهید رئیسی پس از شهادت بار دیگر در جایگاه بین‌المللی با حضور ۶۵ هیأت خارجی در ایران برای عرض تسلیت، بر همگان روشن شد.

استاندار اصفهان بیان کرد: عده ای خودشان را با شهید رئیسی مقایسه می‌کنند که اسباب وعده صادق را در دنیا فراهم و ایران اسلامی را در جهان سربلند کرد.

دکتر مرتضوی گفت: آنها حق ندارند در مورد رئیس جمهور ما اینگونه صحبت کنند، رئیس‌جمهوری که عزت و جایگاهش پس از شهادت بار دیگر در ایران اسلامی ترسیم شد.

وی اظهار کرد: شهید رئیسی مرد ورود به میدان‌های سخت بود، در استان ما با حمایت این شهید والامقام پروژه‌های تامین آب استان برای نخستین بار آغاز شد.

استاندار اصفهان گفت: به ما می‌گفتند تنها لوله گذاری خطوط پروژه انتقال آب استان اصفهان از دریای عمان ۱۱ سال به طول می‌انجامد اما ما با حمایت شهید رئیسی این پروژه رو آغاز کردیم و نه تنها فاز نخست آن در طول یک سال و نیم به پایان رسید که فاز دوم این پروژه نیز ۳۵ درصد پیشرفت دارد.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: به همت و پشتیبانی شهید رئیسی این پروژه‌های مهم آغاز و با قدرت به پیش رفت، پروژه‌هایی که آنانی که امروز از دولت شهید رئیسی نقد می‌کنند، جرأت و جسارت ورود به آن را نداشتند.

وی افزود: شهید رئیسی مستمر به ما تاکید می‌کرد که به سراغ گره‌های کوری بروید که سایرین شجاعت ورود به آنها را ندارند از این رو این شهید والامقام را مرد ورود به میدان‌های سخت می‌دانیم.

استاندار اصفهان در پایان بار دیگر روز ملی اصناف را به همه تلاشگران این حوزه تبریک گفت و عزت و سربلندی ایران اسلامی را از خداوند متعال خواستار شد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید