کد خبر:16288
پ

اصلاح ساختار اداری مالی و حقوقی در شهرداری اصفهان

شهردار اصفهان از اصلاح ساختار اداری مالی و حقوقی و دستمزد بازنشستگان کشوری در شهرداری اصفهان خبر داد. علی قاسم‌زاده در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه زندگی ساحت‌های مختلفی دارد، گفت: یک زندگی خانوادگی داریم که برای همه شناخته شده است، یک زندگی شغلی داریم، همچنین به اقتضای علائق اجتماعی خود ممکن است خارج […]

شهردار اصفهان از اصلاح ساختار اداری مالی و حقوقی و دستمزد بازنشستگان کشوری در شهرداری اصفهان خبر داد.

علی قاسم‌زاده در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه زندگی ساحت‌های مختلفی دارد، گفت: یک زندگی خانوادگی داریم که برای همه شناخته شده است، یک زندگی شغلی داریم، همچنین به اقتضای علائق اجتماعی خود ممکن است خارج از ساعات کاری و محدوده زندگی خانواده مشغول فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نیز باشیم. گاهی برخی افراد زندگی تحصیلی نیز در کنار زندگی خانوادگی و شغلی دارند، همه این زندگی‌ها مانند ظروف متصله است و معنی این اتصال یعنی حال هر زندگی روی دیگر زندگی‌های ما تأثیرگذار است.

وی افزود: برخلاف ظاهر که به نظر می‌آید موثرترینش زندگی خانوادگی است، مطالعات نشان داده که مهمترین ساحت زندگی از حیث تأثیرگذاری در بقیه ابعاد زندگی، زندگی شغلی است و این دلایل مختلف دارد از جمله اینکه ما بهترین زمان ۲۴ ساعت را در حوزه زندگی شغلی می گذرانیم.

شهردار اصفهان گفت: حس و حال این محیط شغلی که بهترین وقت زندگی ما در آن سپری می‌شود، حس و حال بقیه ساحت‌های زندگی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مطالعات زیادی نشان می‌دهد که کیفیت زندگی شغلی به شدت دیگر ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و وظیفه ما مدیران با وجود این یافته خیلی سنگین می‌شود.

وی افزود: چند هزار نیرو که تحت مدیریت شهرداری در حال انجام وظیفه و خدمت به مردم هستند اگر حالشان در محیط شغلی خوب باشد احتمالا تأثیر آن در زندگی خانوادگی‌شان نیز مشخص می‌شود و اگر کیفیت زندگی شغلی آن‌ها پایین باشد نیز تاثیر منفی در دیگر ساحت‌های زندگی خواهد داشت.

قاسم زاده با بیان اینکه بیشترین میانگین زمان شغلی را شهرداری‌ها دارند، گفت: افرادی که واقعا خدوم و علاقه‌مند به حل مسائل و مشکلات مردم و انجام صادقانه خدمات سازمانی هستند در شهرداری کار می‌کنند که لازم است از آن‌ها تقدیر و تشکر شود.

وی خاطرنشان کرد: از زمانی که به شهرداری آمدم به تیم منابع انسانی تأکید کردم که از ظرفیت‌های قانونی برای افزایش حقوق و رفاهیات پرسنل استفاده شود، خدا را شکر این اتفاق افتاده و اکنون پرسنل شهرداری نسبت به خیلی از دستگاه‌ها شرایط بهتری دارند.

شهردار اصفهان با اشاره به حمایت شهرداری از بازنشستگان گفت: جاهایی که شهرداری مخیر شده و منابع به ما اجازه می‌داده به سمت اجرای توصیه قانونی رفتیم و در جهت رفاه بیشتر این قشر از این ظرفیت استفاده کردیم.

وی تصریح کرد: اعتقاد ما این است که حق الناس باید ادا شود و در کنار حساسیت روی بیت‌المال و حفظ حقوق مردم، مراقب باشیم حقی نیز از کارکنان شهرداری ضایع نشود.

قاسم زاده با بیان اینکه سعی کردیم محیط شغلی کارکنان شهرداری را پرنشاط کنیم، گفت: اجرای برنامه‌های تفریحی و ارائه بن سفر فرصت‌هایی است که پرسنل در کنار خانواده خود می‌توانند از خدمات شهرداری بهره مند شوند.

وی با اشاره به رویکرد جدید سازمان فرهنگی تفریحی و اجتماعی شهرداری در شکل گیری اداره بانوان و خانواده گفت: نگاه این اداره صرفا مربوط به پرسنل نیست و به دنبال ارائه خدمات بهتر و بیشتر به شهروندان است. اینها حاکی از نگرش کاملا کیفی و متعالی در حوزه شهرداری و شورای اسلامی شهر نسبت به خانواده و زندگی است و امیدواریم بتوانیم از قبل کار در این محیط شغلی و سطح رضایت پرسنل، بقیه ساحت‌های زندگی آن‌ها را نیز غنی و سرشار از خوشی و شادی کنیم.

شهردار اصفهان با اشاره به برخی خدمات ارائه شده در دوره کنونی مدیریت شهری به بازنشستگان گفت: افزایش بن‌های ارزاق و مناسبتی و همسان سازی با شاغلان، توسعه سفر ارزان قیمت و افزایش صددرصدی اماکن مورد استفاده، ایجاد ظرفیت در سامانه رزرواسیون شهرداری برای رزرو مراکز اقامتی به صورت غیر حضوری، اصلاح ساختار اداری مالی و حقوقی و دستمزد بازنشستگان کشوری در شهرداری اصفهان، افزایش ۸۰ درصدی اعطای امتیاز وام بانک رسالت به بازنشستگان، ایجاد ظرفیت مشارکت حداکثری از برنامه های ورزشی و تفریحی شهرداری، برگزاری مراسم تجلیل از بازنشستگان در سه سال گذشته، ساماندهی وضعیت بیمه عمر و حادثه بازنشستگان شهرداری، ارائه خدمات بیمه تکمیلی، ارائه خدمات مراکز فرهنگی تفریحی و ورزشی با تخفیف ویژه از جمله این اقدامات است.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید