کد خبر:1729
پ
IMG-20220609-WA0060

استاندار اصفهان: برنامه‌های هفته دولت با رویکرد و پیوست مردمی برنامه‌ریزی و اجرا شود

استاندار اصفهان گفت: در برنامه‌های هفته دولت نگاه مردمی به عنوان یک پیوست اساسی مورد توجه قرار بگیرد.  سیدرضا مرتضوی در ستاد بزرگداشت هفته دولت با تأکید بر نگاه و رویکرد جدید استان اصفهان به این مناسبت، اظهار داشت: سال‌های بسیاری است که دشمن درصدد ناامید کردن مردم از نظام اسلامی با راهبرد ترویج یأس، […]

استاندار اصفهان گفت: در برنامه‌های هفته دولت نگاه مردمی به عنوان یک پیوست اساسی مورد توجه قرار بگیرد.

 سیدرضا مرتضوی در ستاد بزرگداشت هفته دولت با تأکید بر نگاه و رویکرد جدید استان اصفهان به این مناسبت، اظهار داشت: سال‌های بسیاری است که دشمن درصدد ناامید کردن مردم از نظام اسلامی با راهبرد ترویج یأس، ناامیدی و ضربه زدن به نظام اسلامی است.

وی ادامه داد: دشمن این راهبرد را از روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز روی میز داشته و دارد، البته در نحوه فتنه‌گری راه‌های متفاوتی را دنبال می‌کند زیرا حکومت ما اسلامی و برآمده از مردم است.

استاندار اصفهان بیان کرد: با توجه به این هدف دشمن، مقام معظم رهبری بر مسئله جهاد تبیین توصیه می‌کنند و همواره در سخنرانی‌‌های مختلف مدیران و مسئولان را به سمت این نگاه اساسی سوق می‌دهند. اما متأسفانه متناسب با ضرورتی که جهاد تبیین دارد به آن پرداخته نشده است.

وی افزود: مسئله دیگری که ضرورت بیشتری ایجاد می‌کند تا نگاه و رویکرد متفاوت‌تری نسبت به هفته دولت داشته باشیم، انتخابات پیش رو است.

مرتضوی تصریح کرد: دشمن به دنبال اعتبارزدایی از نظام و دولت است و تجلی آن در انتخابات خواهد بود، از این رو باید در سال‌جاری رویکرد متفاوتی به هفته دولت داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در هفته دولت، مدیران و مسئولان دستاوردهای نرم نظام جمهوری اسلامی، دولت و تغییر رویکردها را با نگاه و مشارکت مردمی دنبال کنند و به مؤلفه‌های مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای داشته باشند.

استاندار اصفهان گفت: افتتاحیه‌ها و برنامه‌های هفته دولت در قالب برنامه‌های مقایسه‌ای به مردم گزارش شود و نگاه مردمی به عنوان یک پیوست در افتتاحیه‌های هفته دولت مورد توجه قرار بگیرد. همچنین از ظرفیت‌ فضای مجازی شهرستان‌ها نیز به نحو مطلوبی در پیوست مردمی استفاده شود.

وی با تأکید بر ملاقات مردمی مدیران، فرمانداران و مسئولان، اظهار داشت: همه مدیران دستگاه‌ها برای گفتگوی تلفنی و حضوری با مردم برنامه‌ریزی کنند و برای شرکت در میز خدمت مساجد، هیأت‌های مذهبی و … برنامه داشته باشند.

مرتضوی بیان کرد: باید افتتاحیه‌ها دقیق و کارشناسی شده باشد تا اعتماد مردم جلب شود همچنین در اجرای برنامه از نظرات نخبگان استفاده شود.

وی با تأکید بر هماهنگی میان فرمانداران و مدیران در اجرای برنامه‌های هفته دولت، گفت: در شهرستان‌ها میان فرمانداران و مدیران هماهنگی وجود داشته باشد و برنامه‌های مختلف با هماهنگی نماینده عالی دولت در شهرستان اجرایی شود.

استاندار اصفهان ادامه داد: همچنین اطلاعات اعتبارات تخصیصی به دهیاری‌ها و شهرداری ها با فرمانداری‌ها تبادل و در گزارش عملکرد و دستاوردهای دولت برای مردم تشریح و تبیین شود.

وی عنوان کرد: ارتباط مستقیم فرمانداران و مدیران با مردم بسیار مهم است حتی مشکلات موجود در برخی طرح‌ها برای مردم تشریح شود، قطعا این رویکرد صادقانه و صمیمی اثرگذار خواهد بود.

مرتضوی گفت: رسانه نیز با انتشار اخبار صحیح و انعکاس حضور فعال مردم در هفته دولت، بستر اعتماد آفرینی را برای مخاطب فراهم کند و شرایط حضور مردم در رسانه ایجاد شود.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید