کد خبر:7714
پ
۱۴۰۲۰۷۲۰۰۰۰۵۲۵_Test_PhotoN

استاندار اصفهان: اصفهان سرمایه گذاری برای همکاری مشترک با مؤسسه رازی را پیگیری می‌کند

استاندار اصفهان با بیان این که مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، انباشتی از تجریبات، دانش، رویدادهای موفق و تاریخ ساز است، از پیگیری برای سرمایه گذاری بمنظور ایجاد فعالیت های مشترک با این مؤسسه خبر داد.  سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در جریان بازدید از مؤسسه رازی در استان البرز و نشست با هیئت […]

استاندار اصفهان با بیان این که مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، انباشتی از تجریبات، دانش، رویدادهای موفق و تاریخ ساز است، از پیگیری برای سرمایه گذاری بمنظور ایجاد فعالیت های مشترک با این مؤسسه خبر داد.

 سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در جریان بازدید از مؤسسه رازی در استان البرز و نشست با هیئت رئیسه و تنی چند از مدیران این مؤسسه که با همراهی سید مجتبی خیام نکویی، معاون وزیر جهاد کشاورزی همراه بود، اظهار داشت: خدمات و کارنامه درخشان مؤسسه رازی در کشور، افتخارآمیز و سبب شکرگذاری است که چنین موسسه مهمی در کشور فعالیت می کند و هر فردی که از این مجموعه بازدید کند به آن خواهد بالید.

وی گفت: مؤسسه رازی از مراکر فاخر کشور است و مقام معظم رهبری نیز به دفعات از این مجموعه یاد کرده و تأکید کرده اند که از مؤسسه رازی به واسطه فعالیت هایش قدردانی و تکریم شود و همین موضوع، بزرگترین افتخاری است که این مجموعه به آن نائل شده است.

استاندار اصفهان ادامه داد: مؤسسه رازی، انباشتی از تجریبات، دانش، رویدادهای موفق و تاریخ ساز است و مسیر طی شده این مجموعه در پشتیبانی از کشور در بحران های مختلف در حوزه بیماری های مشترک بین انسان و دام و طیور یا بیماری هایی که متوجه انسان است مانند همه گیری کووید۱۹، این مؤسسه را متمایز کرده و جای قدردانی دارد.

مرتضوی، معرفی بخشی از فعالیت های متعدد مؤسسه رازی به گروه های دانش آموزی و دانشجویی را لازم دانست و افزود: در جنگ ترکیبی که دشمن طی سال های اخیر علیه کشور ما شروع کرده، تلاش کرده مراکز مهم و گوهرهایی مانند مؤسسه رازی که در گوشه و کنار این سرزمین وجود دارند را از اذهان حذف کند و تصویری مغایر با موفقیت های ملی مان را نمایش دهد؛ در حالی که معرفی مؤسسه رازی و انعکاس تلاش و مجاهدت های هیئت علمی، محققان و کارکنان آن، در هویت بخشی و ایجاد امیدواری در فرزندان این سرزمین نسبت به آینده درخشان آن بسیار موثر خواهد بود.

استاندار اصفهان، هدف از این بازدید را بهره مندی از ظرفیت‌های مؤسسه رازی در استان اصفهان دانست و گفت: با توجه به امکانات و ظرفیت های استان اصفهان در بخش منابع انسانی و وجود پژوهشگران با تجربه، ظرفیت های آزمایشگاهی و پژوهشی، همچنین وجود مجموعه های بزرگ تولیدی دام و طیور که بسیاری از آن ها در کشور رکورددارهستند، سرمایه گذاری برای ایجاد فعالیت های مشترک با موسسه رازی پیگیری خواهد شد.

مرتضوی افزود: استان اصفهان از سال های قبل، به دنبال ایجاد و توسعه ارتباط با مؤسسه رازی بوده و با توجه به ظرفیت های موجود، اگر غیر از این اقدام کنیم، به بخشی از جامعه پژوهشگران استان و سرمایه گذاری های انجام شده ظلم کرده‌ایم.

استاندار اصفهان، تأکید کرد: بازدید صورت گرفته و استفاده از نظرات مشورتی تیم مدیریتی و محققان مؤسسه رازی، در ایجاد بستری مناسب برای بهره مندی از تولیدات این موسسه در استان اصفهان فراهم خواهد شد.

 

مؤسسه رازی نقشی بی بدیل در تحقق امنیت غذایی کشور به عهده دارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست گفت: مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با تولید انواع واکسن های دام و طیور، نقشی بی بدیل در تولید محصولات پروتئینی، تأمین امنیت غذایی کشور، همچنین پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام دارد.

سید مجتبی خیام نکویی با اشاره به فعالیت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، گفت: سازمان تات، بزرگترین مرکز تحقیقاتی خاورمیانه، دارای ۲۱ مؤسسه، مرکز و پژوهشگاه ملی، ۳۴ مرکز استانی و در مجموعه ۳۱۴ ایستگاه تحقیقاتی در کشور است و مؤسسه رازی به لحاظ اهمیت و تنوع حوزه کاری، یکی از متفاوت ترین مؤسسات سازمان تات شمرده می شود.

وی افزود: مهم‌ترین تفاوت مؤسسه رازی با سایر مراکز و پژوهشگاه های سازمان تات، انجام فعالیت های تولیدی در کنار تحقیقات است و این پیوند مبارک، موجب شده است تا بسیاری از نیازهای کشور به واکسن های مختلف در این مجموعه تحقیق و تولید شود.

خیام نکویی، مهم ترین رسالت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی را کمک به تحقق امنیت غذایی کشور عنوان کرد و‌ افزود: مؤسسه رازی با تولید انواع واکسن های دام و طیور، نقشی بی بدیل در تولید محصولات پروتئینی، تأمین امنیت غذایی کشور، همچنین پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام دارد؛ لذا نقش فعالیت این مؤسسه در ارتقای سلامت جامعه، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید