کد خبر:6522
پ
۱۸۷۱۲۷۹۶_۹۶۶

اخطار به مجموعه تجاری سیتی سنتر اصفهان برای حفاظت از اشیای تاریخی

مسئولان مجموعه سیتی سنتر به مدت یک هفته فرصت دارند برای تعیین تکلیف اشیاء ارزشمند و تاریخی این مجموعه اقدام کنند. فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان با اشاره به اخطار به مجموعه تجاری سیتی سنتر اصفهان برای حفاظت از اشیای تاریخی گفت: با توجه به تعطیلی موزه پرستیژلند در […]

مسئولان مجموعه سیتی سنتر به مدت یک هفته فرصت دارند برای تعیین تکلیف اشیاء ارزشمند و تاریخی این مجموعه اقدام کنند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان با اشاره به اخطار به مجموعه تجاری سیتی سنتر اصفهان برای حفاظت از اشیای تاریخی گفت: با توجه به تعطیلی موزه پرستیژلند در این مجموعه تجاری و فرهنگی و با توجه اخطار‌های مکرر به این مجموعه، یک سنگ قبر که دارای تزئینات بوده در کنار یکی از گذر‌های عبور و مرور خودرو در مجموعه عظیم سیتی سنتر (قلب شهر) اصفهان رها شده است.

علی بابایی افزود: مسئولان این مجموعه به مدت یک هفته فرصت دارند این شیء ارزشمند تاریخی به داخل موزه منتقل کنند تا برای تعیین تکلیف آن اقدام شود، در غیر این صورت همکاران این حوزه به‌عنوان ضابط قضائی و با توجه به ارزشمند بودن آن نسبت به ضبط آن و انتقال به یک نقطه مطمئن تا تعیین تکلیف مالکیت آن اقدام خواهند کرد.

او گفت:: مسئولان سیتی سنتر اعلام کرده‌اند که این سنگ‌قبر تاریخی از داخل موزه به این مکان منتقل و مالکیت موزه تاکنون علی‌رغم تماس‌های مکرر برای تحویل آن مراجعه نکرده است.

ساغر حمیدی مدیر امور موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان نیز گفت: مالک موزه سیتی سنتر اصفهان در قالب موزه پرستیژلند در اوایل دهه نود خورشیدی اقدام به دریافت مجوز اولیه برای این موزه کرد، اما این موزه به مدت بیش از سه سال است که از تمدید مجوز خودداری و این مجموعه نیز تعطیل‌شده است.

ساغر حمیدی افزود: در سه هفته گذشته برای بازرسی به این موزه مراجعه شده که با تعطیلی موزه و مسئولان سیتی سنتر به دلیل تعطیل بودن موزه از بازدید جلوگیری کردند.

او گفت: سنگ‌قبر کشف‌شده در فهرست اموال موزه نبوده و به مجموعه کتباً گوشزد شده است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نه‌تن‌ها تکلیف این سنگ بلکه مالک موزه پرستیژلند برای تعیین تکلیف موزه و اشیاء موجود در آن باید به این اداره‌کل مراجعه کند در غیر این صورت مطابق با قانون عمل خواهد شد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید