کد خبر:7585
پ
۱۸۸۱۱۶۳۰_۱۷۲

اجرای مرحله دوم مرمت مسجد جامع تاریخی گلپایگان

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: مرحله دوم مرمت مسجد جامع گلپایگان بزودی آغاز می شود. سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان در بازدید از طرحهای گردشگری این  شهرستان  و مسجد جامع گلپایگان گفت: گلپایگان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری محور غرب استان اصفهان است که با توجه به توان […]

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: مرحله دوم مرمت مسجد جامع گلپایگان بزودی آغاز می شود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان در بازدید از طرحهای گردشگری این  شهرستان  و مسجد جامع گلپایگان گفت: گلپایگان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری محور غرب استان اصفهان است که با توجه به توان بالقوه این شهرستان، نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای جذب گردشگر از یکسو و خدمات‌رسانی بهینه به گردشگران از سوی دیگر است.
حمیدرضا محققیان افزود: بنای تاریخی مسجد تاریخی گلپایگان نیز یکی از کهن‌ترین بنا‌های تاریخی و مذهبی محور غرب استان اصفهان با بیش از ۹۰۰ سال قدمت است که مرحله اول مرمت آن در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به اتمام رسید، که با توجه به نیاز‌های مرمتی این مجموعه، در این بازدید، برنامه‌ریزی برای آغاز مرحله دوم مرمت این بنا انجام شد و با تخصیص اعتبار لازم، مرمت این بنای تاریخی و مذهبی به‌زودی آغاز می‌شود.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید