کد خبر:4949
پ
۱۴۰۲۰۸۱۳۰۰۰۲۷۸_Test_PhotoN

آغاز مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان و روز ملی استکبارستیزی

مراسم بزرگداشت راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان و گرامیداشت روز ملی استکبارستیزی با حضور اقشار مختلف مردم در میدان امام اصفهان آغاز شد.  مردم متدین و نسل نوجوان و جوان اصفهان در یک روز پاییزی ابری به صحنه آمدند و با فریاد مرگ بر اسرائیل  و مرگ بر آمریکا یکبار دیگر ایستادگی خود پای آرمان‌های […]

مراسم بزرگداشت راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان و گرامیداشت روز ملی استکبارستیزی با حضور اقشار مختلف مردم در میدان امام اصفهان آغاز شد.

 مردم متدین و نسل نوجوان و جوان اصفهان در یک روز پاییزی ابری به صحنه آمدند و با فریاد مرگ بر اسرائیل  و مرگ بر آمریکا یکبار دیگر ایستادگی خود پای آرمان‌های امام و انقلاب را به نمایش گذاشتند و اعلام کردند دنیای آینده باعلمداری جمهوری اسلامی ایران، عصرتمدن اسلامی خواهد بود.

پیشگامی و پیشتازی دانش‌آموزان و دانشجویان در این راهپیمایی در کنار دیگر اقشار مردم نشان دهنده وحدت و یکپارچگی نسل‌های مختلف در حفظ ایران اسلامی و پایبندی به آرمان‌های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است.

دانش‌آموزان و دانشجویان با حضور گسترده و پرشور در میدان امام اصفهان یک حماسه بزرگ را به نمایش گذاشتند ونشان دادند ادامه نسل آرمانی حاج قاسم سلیمانی هستند و از رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی هیچ ترسی ندارند.

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی شعارهای مرگ بر آمریکا سر دادند و با حمل  پرچم ایران، پارچه نوشته‌ها و پلاکاردهایی با مضامین ضدصهیونیستی، خشم و انزجار خود را از جنایت‌های رژیم کودک کش صهیونیستی و استکبار جهانی ابراز داشتند.

 روز دانش‌آموز در ایران مصادف است با ۱۳ آبان است و علت نامگذاری این روز، واقعه کشتار جمعی دانش‌آموزان تهرانی می‌باشد که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در محوطه دانشگاه تهران جمع شده بودند. به منظور گرامی‌داشت این روز، ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز دانش‌آموز نامگذاری شده است.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سه واقعه شامل تبعید امام خمینی به ترکیه، شهادت تعدادی از دانش آموزان در دانشگاه تهران و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیروان خط امام روی داد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید