کد خبر:4585
پ
۴۶۵۷۰۸۴

۸۰۱ پلاک زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در استان اصفهان واگذار شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از واگذاری زمین به ۸۰۱ خانوار واجد شرایط طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به منظور ساخت خانه تک واحدی خبر داد. روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان روز سه شنبه به نقل از علیرضا قاری قرآن افزود: تاکنون ۱۰ هزار و ۱۰۰ متقاضی زمین […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از واگذاری زمین به ۸۰۱ خانوار واجد شرایط طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به منظور ساخت خانه تک واحدی خبر داد.

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان روز سه شنبه به نقل از علیرضا قاری قرآن افزود: تاکنون ۱۰ هزار و ۱۰۰ متقاضی زمین در این استان در طرح« حمایت از خانواده و جوانی جمعیت » و سامانه جامع نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده اند که از این بین هشت هزار و ۸۰۰ متقاضی زمین در طرح جوانی جمعیت در استان تاکنون حائز شرایط شناخته شده اند و به ۸۰۱ خانوار واجد شرایط، زمین ویلایی (تک واحدی) واگذار شده است.

وی با اشاره به وضعیت طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان، ادامه داد: همچنین در شهر جدید بهارستان نیز تاکنون یک‌هزار و هفت متقاضی برای طرح جوانی جمعیت در سامانه مربوطه ثبت نام کردند که از این تعداد ۸۹۳ خانوار تا کنون حائز شرایط هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: متقاضیان برای ثبت‌نام در این طرح می‌توانند به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: مطابق آیین نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ مهر ماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشند، در صورت واجد شرایط بودن زمین یا واحد مسکونی تعلق می‌گیرد.

قاری‌قرآن با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن استان بیان کرد: در مجموع بیش از ۴۴ هزار و ۵۰۰ نفر برای این طرح در سطح استان اقدام به ثبت نام کردند که با پالایش و بررسی‌های به‌عمل آمده تاکنون افزون بر ۱۵۴ هزار و ۹۰۰ متقاضی حائز شرایط فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش‌های به عمل آمده در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان، برای ساخت بیش از ۱۷ هزار و ۲۰۰ واحد ویلایی (تک واحدی) و افزون بر ۲۲ هزار و ۲۰۰ واحد گروهی، زمین واگذار شده است.

“نهضت ملی مسکن” طرح دولت سیزدهم برای خانه‌دار کردن مردم است که در آن سهم استان اصفهان ساخت ۲۰۳ هزار واحد در چهار سال اعلام شده است.

مهمترین هدف این طرح برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون مسکن در سال است و در اُفق چهار ساله، دولت مُصمم به ایجاد چهار میلیون واحد مسکونی در کشور است.

اصفهان حدود پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۸ شهرستان دارد و سومین استان پُرجمعیت کشور به‌شمار می‌آید.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید