کد خبر:1995
پ
۱۷۰۱۴۷۴۶۹

۴۰۳ خانوار روستایی اصفهان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان گفت: ۴۰۳ خانوار استان با پوشش جمعیتی هزار و ۲۹۰ نفر با احداث یک سایت روستایی از طریق فناوری نسل سوم به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شدند. جعفر مُطلب‌زاده روز سه شنبه افزود: با احداث یک سایت در روستای قلعه ناظر واقع در بخش کرون، دهستان کرون […]

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان گفت: ۴۰۳ خانوار استان با پوشش جمعیتی هزار و ۲۹۰ نفر با احداث یک سایت روستایی از طریق فناوری نسل سوم به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شدند.

جعفر مُطلب‌زاده روز سه شنبه افزود: با احداث یک سایت در روستای قلعه ناظر واقع در بخش کرون، دهستان کرون علیا از توابع شهرستان تیران و کرون، ۴۰۳ خانوار با جمعیت یک هزار و ۲۹۰ نفر به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شدند و اکنون ۴۳ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.

وی با بیان اینکه با اتصال این روستا، پوشش روستایی شهرستان تیران و کرون به ۱۰۰ درصد رسید، ادامه داد: همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان، امسال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پُرسرعت دسترسی پیدا می‌کنند و تا پایان سال هیچ روستایی بالای ۲۰ خانواری فاقد این امکان نخواهیم داشت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان اظهار داشت: تا پایان سال جاری تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از محل بودجه “USO” به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل می‌شوند.

وی با اشاره به برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بهره‌مندی روستاهای استان از پوشش تلفن همراه و اینترنت ادامه داد: روند اتصال روستاهای استان از محل بودجه USO(توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی) ادامه دارد و با برنامه‌ریزی لازم برای تحقق این امر در استان می‌کوشیم.

شهرستان تیران و کرون با بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

استان افزون‌ بر پنج میلیون نفری اصفهان دارای یکهزار و ۹۳۴ روستا با جمعیت نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر است.

نزدیک به ۹۰۰ روستای استان اصفهان بیش از ۲۰ خانوار سکنه دارند.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید