کد خبر:5839
پ
۱۷۰۷۳۶۱۲۸

۱۵۰ دستگاه اتوبوس دانش‌آموز دختر از اصفهان به اردوی راهیان نور اعزام شدند

رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش‌ و پرورش اصفهان گفت: از ابتدای آبان ماه ۱۵۰ دستگاه اتوبوس دختران مقطع متوسطه از استان اصفهان به اردوهای راهیان نور اعزام شدند. مرتضی شکری روز جمعه در مورد اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور افزود: این اردوها از یک آبان ماه آغاز شده و تعداد ۱۰ دستگاه […]

رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش‌ و پرورش اصفهان گفت: از ابتدای آبان ماه ۱۵۰ دستگاه اتوبوس دختران مقطع متوسطه از استان اصفهان به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

مرتضی شکری روز جمعه در مورد اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور افزود: این اردوها از یک آبان ماه آغاز شده و تعداد ۱۰ دستگاه اتوبوس یک روز در میان دختران مقطع متوسطه دوم را به اضافه ۶ نفر (سرپرست، مربی، روحانی و…) همراه به اردوی راهیان نور اعزام می‌کند.
وی افزود: تا کنون ۱۵۰ دستگاه اتوبوس به محل اردوی راهیان نور اعزام شده است و تا دهم آذرماه این اردو برای دانش آموزان دختر ادامه دارد.
رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش‌ و پرورش اصفهان تصریح کرد: اردوی راهیان نور دانش آموزان را به مناطق عملیاتی کربلای چهار و پنج، شلمچه، خرمشهر و طلاییه اعزام می‌کند، که تا پیش از امتحانات دی ماه این اردو برای دختران برقرار و اعزام پسران نیز از بهمن ماه آغاز می‌شود.
وی در مورد مراکز بازدید تفریحی و علمی مدارس و اینکه چه ملاکی برای انتخاب مراکز در نظر گرفته می‌شود، بیان داشت: بیش از ۴۰ مرکز داوطلبانه به آموزش و پرورش درخواست بازدید دانش‌آموزی داده بودند که برخی از این اماکن تا بیش از ۵۰ درصد تخفیف دانش‌ آموزی در نظر گرفته‌اند و ایجاد شادی و نشاط، داشتن جنبه های علمی، آموزشی و مکان های سینمایی بخشی از ملاک‌های این مکان‌های بازدید می‌باشد.

شکری گفت: ۲ ملاک تربیتی و ایمنی برای مکان‌های بازدید حائز اهمیت است و تا کنون بیش از ۴۰ مرکز، خود متقاضی بازدید بودند که مجوز دریافت کرده‌اند.
وی تاکید کرد: بازدید از اماکن تفریحی الزاما از لیست منتخب نیست و مدیران مدارس می‌توانند بنا به صلاحدید، دانش‌آموزان را به بازدیدهای مختلف ببرند، ضمن اینکه اگر بخش خصوصی یا تفریحی درخواستی برای اضافه شدن به مکان های بازدیدی دارد می‌تواند به آموزش و پرورش اعلام کند.
وی در مورد اردوهای راهیان پیشرفت اظهار کرد: سال گذشته آموزش و پرورش تعهد ۳۶ هزار دانش‌آموز را برای اعزام به اردوی راهیان پیشرفت و امید آفرینی داشت اما بیش از ۴۰ هزار دانش‌آموز اعزام شدند و امسال این اردو با ظرفیت بیشتر از مهر ماه آغاز شده است.
رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش‌ و پرورش اصفهان بازدید از مراکز صنعتی، علمی تحقیقاتی، دانش بنیان، دانشگاهی و کارخانجات را بخشی از اردوی راهیان پیشرفت برشمرد و گفت: انتخاب مراکز به انتخاب شورای مدرسه و طبق بخش‌نامه اردویی اعلام می‌شود.
وی تاکید کرد: اولیاء با توجه به شادی و نشاط و مسوولیت زندگی شهری اجازه اردو به فرزندان بدهند زیرا اثرات برنامه‌های اردویی زیاد است.
شکری اضافه کرد: بازدیدهای اردویی و تفریحی ما در روزهای زوج برای دختران و فرد برای پسران با در نظر گرفتن ملاک بازدید علمی در ساعت مدرسه می‌باشد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید