کد خبر:7474
پ
N83239692-72896692

۱۵طرح پیشران کلان اقتصادی در اصفهان در دست اجراست

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان گفت: ١۵ طرح پیشران کلان اقتصادی در این استان در دست اجراست و روند تکمیل آن‌ها بخوبی پیش می‌رود. محمود حقیقت سرشت، روز پنجشنبه با بیان اینکه هر یک از طرح‌ها دارای پیشرفت فیزیکی متفاوت است، اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی کاشان و دهکده لجستیک […]

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان گفت: ١۵ طرح پیشران کلان اقتصادی در این استان در دست اجراست و روند تکمیل آن‌ها بخوبی پیش می‌رود.

محمود حقیقت سرشت، روز پنجشنبه با بیان اینکه هر یک از طرح‌ها دارای پیشرفت فیزیکی متفاوت است، اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی کاشان و دهکده لجستیک اصفهان از جمله اصلی‌ترین طرح‌های پیشرانه استان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه مقوله فناوری و دانش بنیان از جمله مباحثی است که سعی شده در طرح‌های در دست اجرا به طور جدی به آن ها پرداخته شود، اضافه کرد: توسعه مجموعه‌های دانش بنیان در استان جزو طرح‌های اثربخشی است که دنبال می‌شود.

حقیقت سرشت خاطرنشان کرد: برای ارتقای مباحث دانش بنیان و فناوری در استان، کارگروهی ذیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل داده ایم تا مشکلات این بخش بهتر رصد و برطرف شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری اصفهان ادامه داد: انتقال دانش و فناوری به روستاها را نیز در دستور کار داریم به نحوی که زمینه رونق اقتصادی و بهبود تولید در این بخش نیز مهیا شود.

به گزارش ایرنا، بنا بر آمار موجود، استان اصفهان رتبه نخست تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی کشور را در اختیار دارد، این دیار در شاخص‌های فضای کسب و کار در سال‌های ۹۷ و ۹۸ رتبه ۲۳ را داشت و در سال ۱۴۰۰ به رده ۱۵ رسید، اما در پایان سال قبل در رده پنجم قرار گرفت.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید