کد خبر:8081
پ
۱۴۰۲۱۱۰۳۰۰۰۷۳۴_Test_PhotoN
وزیر بهداشت، مطرح کرد؛

گسترش مراکز پزشکی یکی از خدمات موردنظر دولت سیزدهم

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه کمبود دارویی نسبت به سال گذشته بسیار کمتر شده است، گفت:طبق هماهنگی‌های انجام‌گرفته با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، باتوجه‌به کمبود نیروهای تخصصی از جمله رشته جراحی مغز و اعصاب، مقرر گردید مشکل نبود این نیروی متخصص در شهرستان گلپایگان برطرف شود. دکتر بهرام عین‌اللهی ظهر سه‌شنبه سوم بهمن‌ماه، […]

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه کمبود دارویی نسبت به سال گذشته بسیار کمتر شده است، گفت:طبق هماهنگی‌های انجام‌گرفته با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، باتوجه‌به کمبود نیروهای تخصصی از جمله رشته جراحی مغز و اعصاب، مقرر گردید مشکل نبود این نیروی متخصص در شهرستان گلپایگان برطرف شود.

دکتر بهرام عین‌اللهی ظهر سه‌شنبه سوم بهمن‌ماه، در جریان سفر یک‌روزه خود به شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان، پس از بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در این ایام ماه رجب و آستانه ورود به میلاد حضرت علی (ع) توفیقی شد که در شهر شهیدپرور گلپایگان حضور یافته و روند خدمات سلامت در این شهرستان را مورد بررسی قرار بدهیم.

وی افزود: بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان حدود ۸۶ تخت مصوب و ۱۱۰ تخت فعال دارد. ۹۰ درصد اشغال تخت داشته و از بیمارستان‌های اصلی گلپایگان و منطقه محسوب می‌شود. ۳۲ متخصص و ۱۰۱ پرستار در این بیمارستان فعالیت می‌کنند، همچنین باتوجه‌به کمبود نیروهای تخصصی از جمله رشته جراحی مغز و اعصاب، مقرر گردید با هماهنگی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مشکل نبود این نیروی متخصص در شهرستان گلپایگان برطرف شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: در سفر استانی ریاست محترم جمهور، ۲۷ میلیارد تومان برای پروژه توسعه آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان مصوب شد که اکنون در حال انجام و توسعه است و بخشی از نیازهای این بیمارستان را برطرف می‌کند.

وی تصریح کرد: یکی از مطالبات مردم امکان انجام انکولوژی و تزریق داروهای شیمی‌درمانی در بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وعده انجام آن را داده است، همچنین باتوجه‌به نیازی که در گلپایگان وجود داشت یکی از بهترین آمبولانس‌های کشور با مدل ۲۰۲۳، امروز رونمایی شد و در مراحل بعد مجدداً گلپایگان و خوانسار با آمبولانس‌های جدید تجهیز خواهند شد.

عین‌اللهی درباره ایجاد بخش دندانپزشکی در بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان تصریح کرد: طبق هماهنگی‌های انجام‌گرفته با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خواسته شد ظرف دو هفته این بخش راه‌اندازی شود، گسترش مراکز دندانپزشکی یکی از خدمات موردنظر دولت سیزدهم است که پیگیر اجرای آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در پویش ملی سلامت، ۱۰۰ درصد مردم منطقه گلپایگان شرکت کردند که نشان‌دهنده اعتماد آنها به دولت است. اجرای همین پویش منجر به شناسایی تعدادی از افراد مبتلا به فشارخون و دیابت شد. منطقه گلپایگان به‌عنوان منطقه ممتاز برای طرح سلامت خانواده نیز در نظر گرفته شده است، افرادی که از طرح سلامت خانواده استفاده کنند ۹۵ درصد هزینه‌های درمان آنها توسط دولت پرداخت می‌شود.

وزیر بهداشت درباره کمبود برخی اقلام دارویی همچون انسولین تصریح کرد: کمبود دارویی نسبت به سال گذشته بسیار کمتر شده است، کمبود انسولین نداریم و دریافت انسولین نشان‌دار شده و افراد با کد ملی می‌توانند انسولین دریافت کنند.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید