کد خبر:9839
پ
۱۹۰۰۱۲۱۰_۹۶۷

کیفیت هوای برفی اصفهان پاک است

شاخص کیفی هوای برفی کلانشهر اصفهان در هفتمین روز از اسفند وضعیت پاک را نشان می‌دهد. شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۷ ایستگاه سنجش فعال  با میانگین ۳۹ وضعیت پاک را نشان می‌دهد. بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز  در ایستگاه […]

شاخص کیفی هوای برفی کلانشهر اصفهان در هفتمین روز از اسفند وضعیت پاک را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۷ ایستگاه سنجش فعال  با میانگین ۳۹ وضعیت پاک را نشان می‌دهد.
بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز  در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان و رهنان با ۳۶، میدان انقلاب با ۱۶، پارک زمزم با ۳۰، دانشگاه صنعتی با ۱۵، خیابان میرزا طاهر با ۳۲، خیابان فرشادی با ۳۹، خیابان فیض با ۱۸، کردآباد با ۲۶ و ایستگاه ولدان با ۴۶ AQI در وضعیت پاک است.
شاخص هوای اصفهان همچنین در خیابان احمدآباد با ۶۴، خیابان پروین اعتصامی و بزرگراه شهید خرازی با ۶۲، خیابان زینبیه با ۵۱ و بولوار کاوه با ۶۳ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.
امروز شاخص هوا در خمینی‌شهر با ۱۱، شاهین شهر با ۱۸، قهجاورستان با ۵۰ و مبارکه با ۱۹ AQI در وضعیت سبز و پاک و در سجزی با ۹۲ و زرین شهر با ۵۵ AQI قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر‌های مجاور اصفهان از جمله نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
هوای شهر اصفهان دبرفی و سرد است. بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان فعالیت سامانه سرد بارشی که از شامگاه شنبه در استان آغاز شده است تا پایان هفته  به صورت متناوب و با بارش برف و باران ادامه خواهد داشت. اوج فعالیت این سامانه امروز دوشنبه پیش‌بینی شده و مجدد از روز سه‌شنبه تقویت می‌شود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O ۳)، دی اکسید نیتروژن (NO ۲)، دی اکسید گوگرد (SO ۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM ۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.
شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید