کد خبر:8673
پ
۱۴۰۲۱۱۱۲۱۵۴۳۱۳۳۰۷۲۹۲۹۹۲۵۴

کربکندی: ژاپن شکست‌ناپذیر نیست/ می‌توانیم این تیم را شکست دهیم

کارشناس فوتبال اصفهان با اشاره به بازی تیم ملی مقابل ژاپن گفت: ژاپن ویژگی‌های خوبی دارد اما شکست‌ناپذیر نیست و اگر روز کم‌اشتباهی داشته باشیم، می‌توانیم این تیم را شکست دهیم. رسول کربکندی به تشریح عملکرد تیم ملی مقابل سوریه پرداخته و اظهار داشت: بازی مقابل سوریه برای مردم و علاقه‌مندان به تیم ملی استرس […]

کارشناس فوتبال اصفهان با اشاره به بازی تیم ملی مقابل ژاپن گفت: ژاپن ویژگی‌های خوبی دارد اما شکست‌ناپذیر نیست و اگر روز کم‌اشتباهی داشته باشیم، می‌توانیم این تیم را شکست دهیم.

رسول کربکندی به تشریح عملکرد تیم ملی مقابل سوریه پرداخته و اظهار داشت: بازی مقابل سوریه برای مردم و علاقه‌مندان به تیم ملی استرس زیادی به همراه داشت و قلعه‌نویی هم قبل بازی گفته بود که سوریه تیم خطرناکی است؛ به نظرم بچه‌ها از نظر روحی سوریه را دست کم گرفته بودند برخلاف آنها که با تمام توان بازی می‌کردند‌.

وی افزود: ما موقعیت‌های خیلی خوبی ساختیم اما نتوانستیم از آن استفاده کنیم و شرایط آرام آرام تا جایی پیش رفت که تا مرحله حذف پیش رفتیم و شب پراسترسی برای کادرفنی و مردم رقم خورد و از طرفی تلفات بازی و اخراج طارمی اتفاق بدی بود.

کارشناس فوتبال اصفهان با اشاره به انتقادات مطرح شده درمورد تعویض‌ قدوس و قائدی، یادآور شد: تعویض بر اساس تفکر مربی و شناختی که از وضعیت آمادگی بازیکنان دارد، انجام می‌شود اما بعد نظرم هم قدوس و هم قائدی، داشتند خوب بازی می‌کردند و شاید در آن لحظه خیلی نیاز نبود که این دو بازیکن تعویض شوند؛ اما در نهایت این حق را به مربی می‌دهم که نظرش را اعمال کرده و کاری که صلاح می‌داند را انجام دهد، با این حال به نظرم تعویض‌ها نتوانستند اهداف قلعه‌نویی را تأمین کنند‌‌‌.

وی با اشاره به نوسانات سطح بازی تیم ملی در طول جام ملت‌ها، خاطرنشان کرد: این جام نشان داد که همه کشورهای آسیایی در حال پیشرفت هستند و حتی تیم‌های درجه دو و سه آسیا هم پیشرفت زیادی داشتند و نشان دادند که دارند روی فوتبال‌شان کار می‌کنند؛ تیم‌هایی مثل ویتنام و حتی بحرین نسبت به گذشته خیلی متفاوت ظاهر شدند و سوریه هم نزدیک بود که ما را حذف کند و شگفتی‌ساز شود.

کربکندی با تاکید بر اینکه در مرحله گروهی بازی‌های ساده‌ای داشتیم، افزود: سوریه تیمی نبود که بتواند ما را آزار دهد اما همان طور که دیدید مشکل‌ساز شد؛ ما هنوز به تیم‌هایی بتوانند عیارمان را مشخص کند، برخورد نکرده‌ایم و شاید بازیکنان هم این تیم‌ها را دست کم می‌گرفتند و بل آن انگیزه لازم وارد زمین نمی‌شدند؛ این میزان نوسان خوب نیست، اینکه در هر بازی پنالتی بدهیم و گل بخوریم، نگران کننده است.

ژاپن شکست‌ناپذیر نیست

وی در ادامه به بازی آینده تیم ملی مقابل ژاپن اشاره کرده و گفت: ژاپن ویژگی‌های خوبی دارد اما تیم شکست‌ناپذیری نیست به ویژه دروازه‌بان این تیم خیلی ضعیف است و روی توپ‌های بلند خیلی آسیب‌پذیر هستند.

سرمربی سابق ذوب‌آهن افزود: ما به شرطی می‌توانیم ژاپن را شکست دهیم که روز کم اشتباهی داشته باشیم؛ من از قبل شروع جام هم بارها گفته‌ بودم که نگران کار دفاعی تیم هستم به ویژه دو دفاع مرکزی تیم؛ طارمی مقابل سوریه به خاطر نفوذ دفاع وسط ما اخراج شد و به نظرم اگر مدافعان ما بتوانند به وظایف‌شان درست عمل کنند، نیازی نیست به خط حمله اضافه شوند.

وی با اشاره به مهارت ژاپنی‌ها در کار تیمی، متذکر شد: ژاپنی‌ها متخصص بازی تک‌ضرب هستند و هر زمان که کار تاکتیکی‌شان شکل می‌گیرد و ارتباط‌شان بهم وصل شود، تیم خطرناکی می‌شوند؛ اگر مدافعان ما اشتباه کنند، کار به شدت سخت خواهد شد.

غیبت طارمی تاثیرگذار است 

کارشناس فوتبال اصفهان یادآور شد: تیم ملی تنها فاکتوری است که می‌تواند مردم را خوشحال کند و امیدوارم این اتفاق برای مردم ایران رخ دهد.

کربکندی در پاسخ به این سئوال که غیبت طارمی مقابل ژاپن تا چه اندازه می‌تواند روی عملکرد تیم تاثیرگذار باشد، گفت: طارمی بازیکنی است که حضورش از نظر روحی هم روی تیم ما و هم رقیب خیلی تاثیرگذار است چون رقبا با توجه به شناختی از طارمی دارند، مجبور هستند که روی او تمرکز کنند و این باعث می‌شد که سایر بازیکنان آزاد باشند و قطعا غیبت طارمی برای ما سخت خواهد بود اما ما بازیکنان دیگری هم داریم که بتوانند جای او را پر کنند؛ در نهایت برای مقابله با ژاپن باید ساختار تیمی و دفاعی‌مان خوب باشد.

حرف‌های قلعه‌نویی تعجب برانگیز بود 

وی در بخش پایانی سخنانش نسبت به مصاحبه “امیر قلعه‌نویی ” در پایان بازی با سوریه واکنش نشان داده و خاطرنشان کرد: قلعه‌نویی بعد از بازی با هنگ‌کنگ و سوریه گفت که تیم عملکرد خوبی داشته و این مسئله مایه تعجب است؛ ما چه طور مقابل هنگ‌کنگ و سوریه تیم برتر بودیم که آنها هم موقعیت گلزنی پیدا می‌کنند و حتی تا پای حذف می‌رویم؟ مردم واقعیت‌ها را خوب می‌بینند و امیدوارم که با این تعداد مهره نتیجه بگیریم؛ سال‌ها بود که ما مجموعه‌ای به این خوبی نداشتیم و اگر در ساختار دفاعی درست عمل کنیم، می‌توانیم نتیجه بگیریم.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید