کد خبر:8420
پ
موج بارشی به کاشان می‌رسد

کاهش ۷۴ درصدی بارش در دشت کاشان

رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: تفسیر نقشه‌های هواشناسی، بیانگر فعالیت سامانه ناپایدار جوی از روز سه‌شنبه در دشت کاشان است که احتمال ریزش خفیف و پراکنده برف و باران طی روزهای آینده را تقویت می‌کند. عباس ارغوانی اظهار کرد: نفوذ هوای سرد قطبی و همراهی رطوبت کافی برای ایجاد ناپایداری‌هایی به شکل افزایش ابر، شرایط […]

رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: تفسیر نقشه‌های هواشناسی، بیانگر فعالیت سامانه ناپایدار جوی از روز سه‌شنبه در دشت کاشان است که احتمال ریزش خفیف و پراکنده برف و باران طی روزهای آینده را تقویت می‌کند.

عباس ارغوانی اظهار کرد: نفوذ هوای سرد قطبی و همراهی رطوبت کافی برای ایجاد ناپایداری‌هایی به شکل افزایش ابر، شرایط برای بارش برف و باران در مناطق گسترده کشور، از جمله مناطق مختلف دشت کاشان را محتمل می‌کند.

وی افزود: بر این اساس در ساعت‌های پایانی روز سه‌شنبه و چهارشنبه در مناطق کوهستانی و از پایان روز پنجشنبه تا میانه روز جمعه در بیشتر مناطق پست دشت کاشان، بارش برف و باران پیش بینی شده است.

رئیس اداره هواشناسی کاشان، تصریح کرد: با گذشت ۴۰ روز از زمستان، دمای هوا وضعیت کاملاً زمستانی دارد که کمینه دما در روزهای منتهی به جمعه زیر صفر بوده و شدت این یخبندان در مناطق کوهستانی شدیدتر و بیش از  چهار درجه سردتر خواهد بود.

ارغوانی گفت: احتیاط در سفرهای بین‌شهری و بین استانی، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و گردشگری، تدابیر کنترل دما در صنعت کشاورزی، آمادگی لازم راهداری و تجهیز به وسایل زمستانی به شهروندان سفارش می‌شود.

وی افزود: میزان بارش‌های دشت کاشان از ابتدای سال زراعی جاری تا پایان دی‌ماه به ۱۱.۴ میلی‌متر رسیده و این در حالی است که میانگین بلند مدت بارش‌ها در مدت مشابه در منطقه کاشان ۴۵ میلی‌متر بوده که این رقم نشانه کاهش ۷۴ درصدی بارش است.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید