کد خبر:7938
پ
yjc-8648393
رئیس اداره امور مالیاتی اردستان خبر داد:

واریز ۵۵ میلیارد تومان اعتبارات ارزش‌افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های اردستان

رئیس اداره امورمالیاتی شهرستان اردستان گفت: واریز ۵۵ میلیارد تومان اعتبارات ارزش‌افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان اردستان در ۹ماهه اول سال محقق شد. محمود الهی اظهار کرد: از آنجا که مالیات جزء قوانین حاکمیتی و سلامت و آبادانی هر منطقه است، وظایف اصلی سازمان امور مالیاتی شهرستان اردستان، فرهنگ‌سازی پرداخت مالیات است. وی […]

رئیس اداره امورمالیاتی شهرستان اردستان گفت: واریز ۵۵ میلیارد تومان اعتبارات ارزش‌افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان اردستان در ۹ماهه اول سال محقق شد.

محمود الهی اظهار کرد: از آنجا که مالیات جزء قوانین حاکمیتی و سلامت و آبادانی هر منطقه است، وظایف اصلی سازمان امور مالیاتی شهرستان اردستان، فرهنگ‌سازی پرداخت مالیات است.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی اداره امور مالیاتی وصول مالیات و ارزش افزوده است، افزود: دریافت مالیات بر ارزش افزوده براساس فراخوان‌هایی خواهد بود که از استان در مدت های متفاوت انجام خواهد شد. ما ۱۰ فراخوان خواهیم داشت که مشاغل مختلف و شرکت‌ها مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند شد.

رئیس اداره امورمالیاتی شهرستان اردستان گفت: مسئولان مشاغل شامل طلافروشی‌ها، رستوران‌ها، خواربار، عینک فروشان و شرکت‌ها طبق قانون مکلف خواهند بود براساس فراخوان‌های انجام شده که مدت و زمان مشخصی ندارد ۹ درصد ارزش افزوده‌ای که روی خدمات و کالاهایی که به مصرف کنندگان می‌دهند کشیده‌اند را اظهارنامه مالیاتی تنظیم کنند و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز نمایند.

الهی تصریح کرد: اگر مالیات ارزش افزوده که از مصرف کننده ها دریافت شده است به حساب امورمالیاتی واریز نشود، این اداره پس از مهلت‌های قانونی نسبت به فروش سالیانه و منابع درآمدی که مشمول فراخوان‌های سازمان امور مالیاتی می‌شود رسیدگی می‌کند.

وی یکی از راه های مشخص شدن میزان فروش و درآمدهای مشاغل را کارکرد دستگاه‌های کارت خوان و حساب‌های تجاری آنها عنوان کرد و گفت: پزشکان مکلف هستند هستند ۱۰ درصد درآمد خود را پرداخت کنند.

رئیس اداره امورمالیاتی شهرستان اردستان با بیان اینکه میزان مالیات بر ارزش افزوده‌ای که سازمان امور مالیاتی در فراخوان های خود دریافت می‌کند براساس سرانه جمعیتی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می کند، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه سال جاری شهرداری اردستان ۲۰ میلیارد، شهرداری زواره ۱۱ و شهرداری مهاباد ۴ میلیارد و نهصد میلیون تومان و دهیاری‌های شهرستان و فرمانداری اردستان جمعاً ۱۹ میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده دریافت کردند.

الهی یادآوری کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌های مکلف هستند درآمدهای ارزش افزوده خود را در راستای خدمات‌رسانی به مردم هزینه کنند، ولی از آنجایی که شهرداری‌ها و دهیاری شهرستان‌های کوچکی مثل اردستان بنیه اقتصادی و درآمدی ضعیفی دارند گاهی مواقع بخشی از درآمدهای ارزش افزوده را برای پرداخت حقوق هزینه می‌کنند.

وی در خصوص آخرین وضعیت فرار مالیاتی مشاغل گفت: فرار مالیاتی به دلیل هوشمند کردن سامانه‌ها بسیار کم شده است، به‌طوری‌که در چندسال اخیر به کمترین میزان خود رسیده است.

منبع
ایسنا
کلیدواژه : # مالیات # اردستان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید