کد خبر:4952
پ
۲۲۵۳۰۱۴_۵۸۴

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز شنبه سیزدهم آبان با میانگین ۱۵۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.  شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۰ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ صبح امروز شنبه سیزدهم آبان ماه با میانگین ۱۵۵ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان […]

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز شنبه سیزدهم آبان با میانگین ۱۵۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.

 شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۰ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ صبح امروز شنبه سیزدهم آبان ماه با میانگین ۱۵۵ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان با ۱۷۰، خیابان احمدآباد با ۱۸۰، پارک زمزم با ۱۵۶، خیابان زینبیه با ۱۸۷، سپاهان شهر با ۱۵۵، خیابان فرشادی با ۱۵۸، خیابان فیض با ۱۵۳، بولوار کاوه با ۱۷۵ و ولدان با ۱۵۲ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.

امروز شاخص هوا در کردآباد با ۲۰۳ AQI بنفش و بسیار ناسالم و در میرزا طاهر با ۱۲۳ و رهنان با ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در رودکی با ۸۶ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد. کماکان ایستگاه سنجش کیفیت هوا در خیابان‌های پروین اعتصامی، انقلاب، استانداری، بزرگراه خرازی و دانشگاه صنعتی قطع است.

امروز شاخص هوا در سجزی با ۱۵۶ و قهجاورستان با ۱۷۶ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان و در شاهین شهر با ۵۷ AQI قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله مبارکه، خمینی شهر، زرین‌شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

هوای اصفهان صبح امروز مه آلود است.
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان تا روز یکشنبه ۱۴ آبان ماه سامانه ناپایدار بارشی در غرب، جنوب، شمال غرب و مرکز استان فعال خواهد بود.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید