کد خبر:9776
پ
۶۲۷۰۵۲۱۱

هوای اصفهان برای سومین روز پیاپی آلوده است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان، امروز شنبه پنجم اسفندماه برای سومین روز پیاپی وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان می‌دهد. شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۷ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز شنبه پنجم اسفند با میانگین ۱۰۴ برای سومین روز پیاپی وضعیت ناسالم […]

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان، امروز شنبه پنجم اسفندماه برای سومین روز پیاپی وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۷ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز شنبه پنجم اسفند با میانگین ۱۰۴ برای سومین روز پیاپی وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان با ۶۹، پارک زمزم با ۷۲، دانشگاه صنعتی با ۷۷، رهنان و ایستگاه ولدان با ۷۵، سپاهان شهر با ۵۴، خیابان فرشادی با ۶۶، خیابان فیض با ۹۷ و خیابان میرزا طاهر با ۶۲ AQI در وضعیت قابل قبول است.

امروز شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۱۷۳، خیابان پروین اعتصامی با ۱۶۳، خیابان زینبیه با ۱۷۴ و کردآباد با ۱۷۵ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در بولوار کاوه با ۱۰۸، بزرگراه خرازی با ۱۰۲ و میدان انقلاب با ۱۲۵ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

امروز شاخص هوا در خمینی‌شهر با ۴۴ و شاهین شهر با ۱۶ AQI در وضعیت پاک، سجزی ۷۵ و زرین شهر با ۷۹ و مبارکه با ۵۴ AQI قابل قبول و در قهجاورستان با ۱۲۷ AQI نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید