کد خبر:7212
پ
۵۷۸۶۳۲۹
احتمال بارش باران و برف در نیمه شمالی اصفهان؛

هواشناسی اصفهان درباره فعالیت سامانه بارشی هشدار زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی استان طی ۴۸ ساعت آینده، هشدار سطح زرد صادر کرد.  هشدار سطح زرد رنگ زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی […]

اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی استان طی ۴۸ ساعت آینده، هشدار سطح زرد صادر کرد.

 هشدار سطح زرد رنگ زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد کند. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند؛ همچنین از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.

بر همین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان ظهر امروز با صدور هشدار سطح زرد اعلام کرد که از فردا شنبه تا صبح یکشنبه (۱۶ و ۱۷ دی) سامانه بارشی مناطق نیمه شمالی استان به ویژه کاشان، آران و بیدگل، میمه، نطنز، خوروبیابانک، بادرود، انارک، چوپانان، مهاباد، اردستان و زواره را در بر می‌گیرد.

بنا بر این اطلاعیه بارش پراکنده باران و برف (در مناطق مرتفع)، وزش باد شدید، مه آلودی و کاهش شعاع دید و افت محسوس دما در نیمه شمالی استان طی ۴۸ ساعت آینده پیش بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه نسبت به لغزندگی سطح جاده‌ها به ویژه گردنه‌های کوهستانی، شکل‌گیری کولاک برف محلی، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی به صورت محدود و آسیب به سازه‌های موقت هشدار داده و افزوده است که هموطنان طی این مدت در سفرهای بین شهری و بین استانی و گردنه‌های برف‌گیر احتیاط کنند و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

در این اطلاعیه همچنین بر پرهیز از فعالیت کوهنوردی و گردشگری و لزوم آمادگی گروه‌های امدادی و اداره راهداری جهت برف‌روبی و استحکام سازه‌های موقتی تاکید شده است.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید