کد خبر:2718
پ
۱۴۰۲۰۶۱۳۰۰۰۱۶۶_Test_PhotoN

همایش بزرگ جاماندگان اربعین حسینی در آستان آقا علی عباس(ع) بادرود برگزار می‌شود

بزرگ‌ترین همایش جاماندگان اربعین حسینی در روز اربعین از میدان امام خمینی(ره) بادرود تا آستان مقدس آقا علی عباس(ع) به طول ۸ کیلومتر برگزار می‌شود.  اربعین نماد وحدت مسلمانان جهان و زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی (عج) خواهد بود و زائران ایرانی همه‌ساله با حضور در پیاده‌روی نجف تا کربلا هم پای جابر یک حرکت عظیم […]

بزرگ‌ترین همایش جاماندگان اربعین حسینی در روز اربعین از میدان امام خمینی(ره) بادرود تا آستان مقدس آقا علی عباس(ع) به طول ۸ کیلومتر برگزار می‌شود.

 اربعین نماد وحدت مسلمانان جهان و زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی (عج) خواهد بود و زائران ایرانی همه‌ساله با حضور در پیاده‌روی نجف تا کربلا هم پای جابر یک حرکت عظیم فرهنگی راه می‌اندازند که چشم جهان از دیدن عظمت این رویداد جهانی مات و مبهوت مانده‌اند.

بیش از یک دهه است کسانی که توفیق حضور در کربلا در روز اربعین را ندارند به یاد عمودهای نجف تا کربلا در روز اربعین از میدان امام خمینی(ره) بادرود تا آستان مقدس آقاعلی عباس(ع) و از شهر نطنز تا امامزاده احمد(ع) خفر همایش پیاده‌روی برگزار می‌کنند.

محمد عباس ظریفی فرماندار شهرستان نطنز درباره این همایش به خبرنگار فارس گفت: موضوع همایش جاماندگان از حدود یک ماه پیش در دستور کار مدیران شهرستان قرار گرفته و تاکنون پنج جلسه با موضوع فرهنگی، ترافیکی و پشتیبانی در این خصوص برگزار شده است و تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان را موظف کردیم با تمام توان و امکانات در روز اربعین خدمات‌رسانی کنند.

وی افزود: سال گذشته طرح ترافیکی ویژه برای همایش جاماندگان در آستان مقدس آقاعلی(ع) اجرایی شد که مورد استقبال ویژه زائران قرار گرفت و هیچ خطری زائران را تهدید نکرد و امسال هم این طرح برای دومین سال اجرایی خواهد شد و مسیر پیاده‌روی از مسیر تردد خودروها جداسازی خواهد شد که خطری زائران را تهدید نکند.

ظریفی گفت: یکی از مشکلات سال گذشته موضوع شلوغی و ترافیک برای ورودی آقاعلی عباس بود که امسال در جلسه شورای ترافیک شهرستان مطرح و با استفاده از آموزه‌های کارشناسان راهنمایی و رانندگی و پلیس‌راه طرح جدید طراحی و پیاده شد و امیدواریم شاهد ترافیک کمتری در مسیر ورودی آقاعلی عباس باشیم.

فرماندار شهرستان نطنز گفت: تمام ارکان شهرستان پای‌کار انجام امور به بهترین نحو ممکن در راستای کمک برگزاری باشکوه ایام اربعین در سطح شهرستان هستند.

 

صدور مجوز ۴۰ موکب صلواتی در شهرستان نطنز

اسماعیل شریفی مقدم دبیر کمیته ستاد اربعین حسینی بادرود نیز اظهار کرد: برای برپایی موکب در مسیر پیاده‌روی جاماندگان در اربعین، مجوز ۴۰ ایستگاه صلواتی با همکاری راهور، پلیس‌راه، شهرداری و اداره برق در سطح شهرستان نطنز صادر شده است.

وی فضاسازی فرهنگی طول مسیر را یکی از برنامه‌های فرهنگی این همایش برشمرد و گفت: با مساعدت ستاد اجرایی اربعین حسنی و آستان مقدس امامزاده آقا علی عباس و شاهزاده محمد طول مسیر راهپیمایی با نصب پرچم و پلاکارد و بنر مناسب اربعین فضاسازی انجام‌شده و ۳ خودروی دارای دستگاه صوتی کار پخش نوحه‌سرایی اربعین حسینی و همچنین بخش زیارت اربعین را بر عهده‌دارند تا زائران از فضای معنوی برنامه استفاده کنند.

شریفی مقدم بیان کرد:خادمان جاماندگان پیاده‌روی اربعین حسینی با برپایی ۲۵ موکب در طول مسیر اقدام به پذیرایی از شرکت‌کنندگان در همایش خواهند کرد که این موکب‌ها از سوی شهرداری، شورای شهر، بسیج سیدالشهدا، هلال‌احمر، بخشداری و نهادهای خودجوش مردمی بر پا می‌شود و از زائران پذیرایی به عمل خواهد آمد.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید