کد خبر:4240
پ
۱۴۰۰۰۴۲۲۰۰۰۵۴۸_Test_PhotoN
نایب رئیس شورای شهر اصفهان:

نیروگاه شهید منتظری در لیست نیروگاه‌های گازسوز کشور قرار گیرد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد نیروگاه شهید منتظری گفت: پیشنهاد ما به مسئولان کشور این است که این نیروگاه در لیست نیروگاه‌های گاز سوز قرار گیرد و پلمب مشعل‌های مازوت‌سوز به‌هیچ عنوان شکسته نشود. سیدامیر سامع امروز _یکشنبه بیست‌وسوم مهرماه_ در صدوپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر […]

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد نیروگاه شهید منتظری گفت: پیشنهاد ما به مسئولان کشور این است که این نیروگاه در لیست نیروگاه‌های گاز سوز قرار گیرد و پلمب مشعل‌های مازوت‌سوز به‌هیچ عنوان شکسته نشود.

سیدامیر سامع امروز _یکشنبه بیست‌وسوم مهرماه_ در صدوپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکری اظهار کرد: هفته گذشته به درخواست نیروگاه شهید منتظری هماهنگی برای بازدید چند نفر از اعضای شورا و مدیران شهری فراهم شد.

وی با بیان اینکه این نیروگاه دو واحد ۸۰۰ مگاواتی دارد که بیش از ۳۰ و ۴۰ سال عمر دارند، افزود: در حوزه تولید انرژی بحث این است که هر سال با توجه به اینکه نرخ رشد مصرف بیش از نرخ رشد تولید است، به ویژه در زمینه تولید برق که انرژی پاک برای استفاده صنایع و خدمات است، زمینه‌های سرمایه‌گذاری کمتر و مصرف از تولید پیشی گرفته است که می‌طلبد در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص مدیریت مصرف انرژی گفت: در ساعت‌هایی استفاده از برخی انرژی‌ها اولویت دارد و مدیریت مصرف می‌تواند با کمترین آثار سو مدیریت منابع را موجب شود.

وی با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: در این قسمت مشوق‌ها کم بوده و فاصله مصرف و تولید افزایش پیدا کرده است؛ اگر حدود ۶۰ هزار مگاوات تولید برق داریم در برخی فصول بیش از ۷۰ هزار مگاوات مصرف داریم.

پیشنهاد ما به مسئولان کشور این است که نیروگاه شهید منتظری در لیست نیروگاه‌های گاز سوز قرار گیرد.

سامع اظهار کرد: این موضوع سبب می‌شود که نیروگاه‌ها از سوخت مازوت استفاده کنند که بیش از هزار برابر گاز آلایندگی زیست‌محیطی دارد و ضرر جبران‌ناپذیر به سلامت مردم می‌زند؛ هیچ کس موافق استفاده از مازوت نیست و استفاده از آن سبب استهلاک تجهیزات نیز می‌شود.

وی افزود: در بازدید مشاهده کردیم همه واحدهایی که منجر به مصرف مازوت می‌شود، پلمب است و امیدواریم با کاهش مصرف انرژی برق و گاز، مدیریت مصرف انرژی توسط همه مردم و مسئولان متولی موضوع، تشویق به تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، استفاده از مواد قابل سوختن در صنایع سیمان، شرایط بهتری را در این زمینه شاهد باشیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: آماده هستیم روزانه حدود ۳۰۰ تن مواد قابل سوختن در صنایع سیمان را تأمین کنیم که خود یک منبع مهم برای انرژی صنایع است؛ استفاده هاضم برای تولید گاز نیز موضوع دیگری است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: نیروگاه شهید منتظری از حیث میزان تولید که ۱۶۰۰ مگاوات است و فاصله آن با اصفهان و شهرهای پیرامون با جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر، منحصر به فرد است.

سامع ادامه داد: پیشنهاد ما به مسئولان کشور این است که نیروگاه شهید منتظری در لیست نیروگاه‌های گاز سوز قرار گیرد، مصرف مازوت در آن صورت نگیرد و پلمب مشعل‌های مازوت‌سوز به‌هیچ عنوان شکسته نشود.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید