کد خبر:3761
پ
۳۶۷۰۳۹۹
مدیرکل انتقال خون اصفهان خبر داد: میزان ذخیره گروه خونی B منفی به دوروز رسیده است

نیاز مبرم به گروه خونی B منفی در اصفهان

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان از کمبود گروه خونی B منفی در اصفهان خبر داد. کیان دهراب‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره میزان ذخیره خون استان اصفهان اظهار کرد: میزان ذخیره خون استان اصفهان در حال حاضر برابر با ۲۵۳۲ واحد معادل ۶.۶ روز است. وی افزود: ذخیره خون شهرستان اصفهان نیز برابر با […]

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان از کمبود گروه خونی B منفی در اصفهان خبر داد.
کیان دهراب‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره میزان ذخیره خون استان اصفهان اظهار کرد: میزان ذخیره خون استان اصفهان در حال حاضر برابر با ۲۵۳۲ واحد معادل ۶.۶ روز است.
وی افزود: ذخیره خون شهرستان اصفهان نیز برابر با ۱۷۴۹ معادل ۵.۵ روز است.
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های خونی تصریح کرد: با توجه به اینکه شاهد کمبود میزان ذخیره گروه خونی B منفی هستیم و میزان ذخیره این گروه خونی برابر با دو روز است، شهروندان نسبت به اهدای خون اهتمام ورزند و مانند همیشه یاری‌کننده بیماران و نیازمندان به خون و فرآورده‌های خونی باشند.
وی پیرامون نیاز همیشگی به خون و فرآورده‌های خونی گفت: افراد اقدام به اهدای خون را با توجه به نیاز مستمر بیماران در دستور کار خود قرار دهند و به منظور اهدای خون و نجات بیماران به مراکز اهدای خون استان اصفهان مراجعه کنند.
دهراب‌پور با اشاره به توزیع ۹۵ درصدی فرآورده‌های خونی در سال گذشته، ادامه داد: میزان ضایعات این اداره در سال گذشته برابر با ۲.۶ درصد بوده و به این معنی است که بهترین استفاده از فرآورده‌های درخواستی بیمارستان‌ها صورت گرفته و میزان ضایعات استان اصفهان به نسبت میانگین کشوری، پایین است.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید