کد خبر:6277
پ
۴۷۲۸۴۸۹

نگاهی به تقابل سپاهان و فولاد خوزستان؛ خیز بلند زردپوشان برای بازگشت به صدر

تیم فوتبال سپاهان در بازی معوقه هفته پنجم لیگ برتر میزبان تیم فولاد خوزستان است. دیدارهای معوقه هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر، جام خلیج فارس امروز با برگزاری ۳ دیدار به اتمام می‌رسد و در یکی از مهم‌ترین‌ بازی‌های معوقه هفته پنجم، تیم فوتبال سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان میزبان تیم فوتبال فولاد خوزستان است. با […]

تیم فوتبال سپاهان در بازی معوقه هفته پنجم لیگ برتر میزبان تیم فولاد خوزستان است.

دیدارهای معوقه هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر، جام خلیج فارس امروز با برگزاری ۳ دیدار به اتمام می‌رسد و در یکی از مهم‌ترین‌ بازی‌های معوقه هفته پنجم، تیم فوتبال سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان میزبان تیم فوتبال فولاد خوزستان است.

با اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، بازی‌های معوقه لیگ برتر درحال برگزاری است و سپاهان در یکی از مهم‌ترین بازی‌های معوقه هفته پنجم باید آماده مصاف با فولاد خوزستان شود؛ دوئلی حساس و نفس‌‌گیر که با توجه به شرایط امتیازی و جایگاه دو تیم در جدول، کسب پیروزی در آن هم برای سپاهان و هم فولاد، از اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به هم‌زمانی این دیدار با شهرآورد تهران، نتیجه آن می‌تواند معادلات قهرمانی نیم‌فصل را وارد فاز تازه‌ای کرده و حتی صدرنشین لیگ را تغییر دهد و به همین خاطر نتیجه این دیدار علاوه بر تیم‌های سپاهان و فولاد، برای تیم‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتور و حتی ذوب‌آهن نیز حائز اهمیت است.

این دیدار در شرایطی برگزار می‌شود که سپاهان هفته گذشته تیم مس رفسنجان را با نتیجه ۴ بر یک شکست داد تا علاوه بر کسب ۳ امتیاز حیاتی، خودش را به یک قدمی صدر جدول برساند؛ زردپوشان اصفهانی با استقلال صدرنشین تنها ۳ امتیاز فاصله دارد و درصورت پیروزی مقابل فولاد و با در نظر گرفتن نتیجه شهرآورد تهران‌، شانس رسیدن به صدر جدول را خواهند داشت و همین امر باعث می‌شود تا با انگیزه دو چندانی مقابل فولاد به میدان بروند. سپاهان از ۱۰ بازی قبلی خود ۸ برد، یک تساوی و یک شکست به دست آورده و با اندوختن ۲۱ امتیاز در رده دوم جدول ایستاده است.

در آن سو فولادی‌ها در شرایطی راهی اصفهان شده‌اند که هفته گذشته مقابل استقلال تن به تساوی بدون گل دادند تا بهترین فرصت برای بهبود جایگاه‌شان در جدول را از دست بدهند.‌قرمزپوشان اهوازی که با تیم‌های صنعت نفت آبادان، پیکان و هوادار هم‌امتیاز هستند، می‌دانند در صورت پیروزی و یا تساوی مقابل سپاهان می‌توانند صعود ۳ پله‌ای را در جدول تجربه کنند و همین امر به آنها انگیزه دو چندانی می‌دهد. فولاد در ۱۱ بازی قبلی خود ۳ برد، یک تساوی و ۷ شکست را تجربه کرده و با اندوختن ۱۰ امتیاز در رده چهاردهم جدول ایستاده است.

سپاهان این روزها در آرمانی‌ترین شرایط ممکن قرار دارد؛ تیم مورایس که پس از تساوی و شکست مقابل نساجی و ملوان در شرایط سختی قرار گرفته بود، در طول هفته‌های گذشته از زیر فشارها خارج شد و دوباره به اوج آمادگی خود رسید.‌سپاهان هجومی‌ترین تیم لیگ است و فوتبال روان و با برنامه‌ای را به نمایش می‌گذارد و در زمان حمله خوب موقعیت می‌سازد و خوب گل می‌زند. حضور مغانلو، اسدی و آل‌کثیر در پیکان خط حمله و احمدزاده، پهلوان، زکی‌پور و رضاییان  در ۲ جناح سپاهان، در کنار حضور کریمی، قربانی، حسین‌نژاد و دابو سپاهان را در زمان حمله تبدیل به تیمی کاملاً خطرناک و زهرآلود کرده است. در خط دفاعی نیز زردپوشان اصفهانی با حضور نیازمند، هادی محمدی، دانشگر، و سیاوش یزدانی در شرایط کاملاً مطلوبی قرار دارند.

سپاهان محکوم به شکست فولاد است؛ تیم‌های رده نخست تا پنجم جدول تنها ۴ امتیاز فاصله دارند و از طرف دیگر سپاهان و پرسپولیس نسبت به استقلال یک بازی و نسبت به ذوب‌آهن و تراکتور ۲ بازی کمتر انجام داده‌اند و از شانس بیشتری برای قهرمانی نیم‌فصل برخوردار هستند. با احتساب این شرایط زردپوشان اصفهانی اگرچه یک امتیاز بیشتر از پرسپولیس دارند اما عدم پیروزی مقابل فولاد می‌تواند منجر به از دست رفتن قهرمانی نیم‌فصل شود. از طرف دیگر فاصله نزدیک امتیازی تیم‌های بالای جدول موجب می‌شود زردپوشان اصفهانی برای حفظ جایگاه‌شان، چاره‌ای جز کسب هر ۳ امتیاز بازی نداشته باشند.

فولاد خوزستان تیمی است که بازیکنان باکیفیت زیادی دارد با این حال امسال نتوانسته روند خوبی را طی کند و در نتیجه‌‌گیری ضعیف عمل کرده است. سرخ‌پوشان اهوازی فصل را با منصوریان آغاز کردند اما پس از کسب ۴ شکست در ۴ هفته ابتدایی لیگ، مدیران فولاد منصوریان را کنار گذاشته وایگناسیو مارتینز را به عنوان سرمربی انتخاب کردند. شاگردان مارتینز اگرچه خط میانی و حمله خود بازیکنان باکیفیت زیادی از جمله ساسان انصاری، اشکان دژاگه، عباس‌زاده، گادوین منشاء، لوکاس کاندیدو و سینا مریدی را در اختیار دارند اما تا بدین جای فصل در فز هجومی چندان خوب ظاهر نشده‌اند و در ۱۱ هفته گذشته تنها ۴ گل را به ثمر رسانده‌اند که آمار فاجعه‌ای به شمار می‌آید. فولادی‌ها در فاز دفاعی نیز شرایط خوبی ندارند و در طول ۱۱ هفته ۱۷ گل را دریافت کرده‌اند.

رقابت سپاهان و فولاد همیشه از جذاب‌ترین بازی‌های لیگ به شمار می‌آید و از حساسیت بالایی برخوردار است. از طرفی انگیزه بالای هر ۲ تیم و نیاز مبرم آنها به ۳ امتیاز بازی، می‌تواند این دیدار را به یکی از جذاب‌ترین رقابت‌های هفته تبدیل کند. با این وجود باید منتظر ماند و دید که اتفاقات به نفع کدام تیم رقم خواهد خورد.

برترین گلزنان:

رضا اسدی با زدن ۷ گل برترین گلزن این دیدار است.

ترکیب احتمالی سپاهان:

پیام نیازمند، محمد دانشگر، هادی محمدی، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، محمد کریمی، برایان دابو، محمدجواد حسین‌نژاد، فرشاد احمدزاده، رضا شکاری و شهریار مغانلو

ترکیب احتمالی فولاد خوزستان:

کریستوفر کنت، ایوب والی، عارف آقاسی، مهدی شیری، سعید آقایی، حمید بوحمدان، سینا مریدی، علیرضا کوشکی، روبرتو تورس، اشکان دژاگه و سعید واسعی

آمار رویارویی‌های دو تیم سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان به شرح زیر است.

لیگ برتر فصل ۸۱-۱۳۸۰

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان یک

سپاهان اصفهان ۲ – فولاد خوزستان ۲

لیگ برتر فصل ۸۲-۱۳۸۱

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان ۳

سپاهان اصفهان ۲ – فولاد خوزستان ۳

لیگ برتر فصل ۸۳-۱۳۸۲

سپاهان اصفهان ۲ – فولاد خوزستان یک

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان صفر

لیگ برتر فصل ۸۴-۱۳۸۳

فولاد خوزستان صفر- سپاهان اصفهان صفر

سپاهان اصفهان یک – فولاد خوزستان یک

لیگ برتر فصل ۸۵-۱۳۸۴

سپاهان اصفهان ۲ – فولاد خوزستان صفر

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان صفر

لیگ برتر فصل ۸۶-۱۳۸۵

سپاهان اصفهان صفر – فولاد خوزستان ۴

فولاد خوزستان صفر- سپاهان اصفهان صفر

لیگ برتر فصل ۸۸-۱۳۸۷

سپاهان اصفهان ۲ – فولاد خوزستان صفر

فولاد خوزستان ۲ – سپاهان اصفهان ۲

لیگ برتر فصل ۸۹-۱۳۸۸

فولاد خوزستان صفر- سپاهان اصفهان صفر

سپاهان اصفهان یک – فولاد خوزستان یک

لیگ برتر فصل ۹۰-۱۳۸۹

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان یک

سپاهان اصفهان ۳ – فولاد خوزستان ۲

لیگ برتر فصل ۹۱-۱۳۹۰

سپاهان اصفهان ۲ – فولاد خوزستان صفر

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان ۲

لیگ برتر فصل ۹۲-۱۳۹۱

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان ۳

سپاهان اصفهان صفر – فولاد خوزستان یک

لیگ‌ برتر فصل ۹۳-۱۳۹۲

فولاد خوزستان صفر – سپاهان اصفهان صفر

سپاهان اصفهان ۲ – فولاد خوزستان صفر

لیگ‌ برتر فصل ۹۴-۱۳۹۳

سپاهان اصفهان یک – فولاد خوزستان یک

فولاد خوزستان صفر – سپاهان اصفهان یک

لیگ‌ برتر فصل ۹۵-۱۳۹۴

سپاهان اصفهان یک – فولاد خوزستان یک

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان صفر

لیگ‌ برتر فصل ۹۶-۱۳۹۵

سپاهان اصفهان یک – فولاد خوزستان ۲

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان یک

لیگ‌ برتر فصل ۹۷-۱۳۹۶

فولاد خوزستان ۲ – سپاهان اصفهان صفر

سپاهان اصفهان صفر – فولاد خوزستان یک

لیگ برتر فصل ۹۸-۱۳۹۷

سپاهان اصفهان ۳ – فولاد خوزستان یک

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان یک

لیگ برتر فصل ۹۹-۱۳۹۸

فولاد خوزستان صفر – سپاهان اصفهان صفر

سپاهان ۲ – فولاد یک

لیگ برتر فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹

سپاهان یک – فولاد خوزستان یک

فولاد خوزستان صفر- سپاهان صفر

لیگ برتر فصل ۱۴۰۱_۱۴۰۰

سپاهان ۲_فولاد خوزستان یک

فولاد خوزستان ۳_سپاهان صفر

لیگ برتر فصل ۱۴۰۲_۱۴۰۱

سپاهان صفر_فولاد خوزستان یک

فولاد خوزستان صفر_سپاهان یک

برنامه سایر دیدارهای معوقه هفته پنجم لیگ برتر فوتبال به این شرح است:

پنجشنبه ۲۳ آذر

پرسپولیس _ استقلال

شمس‌آذر قزوین_نساجی

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید