کد خبر:3926
پ
۶۲۷۵۴۸۹۶

نمایش آثار برگزیده دوسالانه ملی خوشنویسی«هل اتی»در کاشان

رئیس انجمن خوشنویسان کاشان از نمایش همگانی آثار برگزیدگان پنجمین دوسالانه ملی خوشنویسی «هل اتی» در گالری مایا این شهر به مدت یک هفته خبر داد. احمد خوشحساب اظهار کرد: جشنواره پنجم، با داوری  ۱۰۲ اثر از هنرمندان خوشنویس ۱۹ استان کشور در رشته‌های نستعلیق، شکسته‌نستعلیق، نسخ و ثلث به پایان رسید. وی افزود: هیئت‌داوران […]

رئیس انجمن خوشنویسان کاشان از نمایش همگانی آثار برگزیدگان پنجمین دوسالانه ملی خوشنویسی «هل اتی» در گالری مایا این شهر به مدت یک هفته خبر داد.

احمد خوشحساب اظهار کرد: جشنواره پنجم، با داوری  ۱۰۲ اثر از هنرمندان خوشنویس ۱۹ استان کشور در رشته‌های نستعلیق، شکسته‌نستعلیق، نسخ و ثلث به پایان رسید.

وی افزود: هیئت‌داوران در رشته نستعلیق شامل علی اشرف صندوق‌آبادی، میرحیدر موسوی و سعید کاظمی با رأی خود، حامد فقیهی و مصطفی عابدینی هر دو از قم را به‌عنوان نفرات اول و دوم انتخاب و جایزه نفر سوم را به مهران قاسمی از کرمان و حکیمه پوریزدان‌پرست از قم اختصاص دادند.

رئیس انجمن خوشنویسان کاشان تصریح کرد: آثار رشته خط شکسته توسط میثم سلطانی و احمدخوش حساب داوری شد که جایزه نفر اول به زهرا عظیمی از اراک و جایزه دوم به صورت مشترک به مجتبی رحم‌دار از فسا و مهدی حاتمی از الیگودرز رسید و ایمان وکیلی از اصفهان و مهران رحیمی از تبریز نیز به‌صورت مشترک صاحب جایزه سوم شدند.

خوشحساب گفت: بر اساس رأی احمد عبدالرضایی و علی رضائیان، داوران رشته خط نسخ و ثلث، سحر فرید از قم، علیرضا یوسفی از کاشان و امیر پژمان از استهبان به‌عنوان نفرات اول تا سوم رشته نسخ و مجید جدیدی از اراک، سعید رابحی از اهواز و ستار ولی‌نژاد از خرم‌آباد رتبه‌های اول تا سوم رشته ثلث را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: در پنجمین دوسالانه ملی خوشنویسی «هل اتی» یک کودک ۷ ساله و سه خوشنویس نوجوان شرکت کرده و صاحب رتبه‌های برتر جشنواره شدند.

رئیس انجمن خوشنویسان کاشان تصریح کرد: خواهران ادبی از شهرستان قوچان شگفتی‌سازان این جشنواره بودند. ریحانه ادبی که ۱۱ سال دارد، توانسته قرآن را به طور کامل کتابت کند و حنانه ادبی در حالی که هفت سال سن دارد، همراه با خواهرش در رشته نسخ، جایزه بخش تقدیر را به دست آوردند.

خوشحساب اظهار کرد: جایزه سوم بخش نستعلیق به مهران قاسمی از شهر کرمان رسید که فقط ۱۶ سال سن دارد، اما با هنرمندی و خلاقیت خود توانست جایزه یک رویداد ملی را به دست آورد که یک افتخار برای جامعه هنری است و می‌تواند برای نسل جوان و نوجوان ایران، الگو باشد.

وی افزود: وحید تک و حمیدرضا کریمی در بخش نستعلیق، خانم ارزن دریانی از قم و محمد جعفری از تهران در بخش شکسته نستعلیق، علی حدادی از گنبدکاوس در بخش نسخ و نظیر کوثری از ورامین در بخش ثلث، شایسته تقدیر شناخته شدند.

خوشحساب گفت: فکر و اندیشه برای تعالی ارزش‌های دینی شکل می‌گیرد که در جامعه امروز کمتر به آن پرداخته است و توسعه فرهنگ عمومی، نیازمند تجدید نظرهای اساسی و تغییر رویکردها هستیم که جشنواره «هل اتی» نقطه عطفی در انجام کارهای فرهنگی مؤثر از سوی نهادهای شهرستان کاشان است.

این رویداد هنری برگرفته از آیه نخست سوره انسان و بر پایه قرآن و عترت، ایثار و شهادت و گفتمان انقلاب اسلامی با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، انجمن خوشنویسان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می‌شود و نخستین دوره این جشنواره در سال ۱۳۸۶ برگزار شد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید