کد خبر:3402
پ
۶۲۷۳۷۷۵۷

نمایشی از شکوه زیبایی‌های نهفته در تاریکی‌ها

نمایشگاه «شکوه پنهان» یک سفر خیره‌ کننده به تاریکی‌های پنهان دنیای ما است. سفری هنری که ما را به زیبایی‌های نهفته در میان تاریکی‌ها هدایت می‌کند. نیلوفر ناظم‌الرعایا، برگزارکننده نمایشگاه «شکوه پنهان» به ایسنا گفت: این نمایشگاه به تاریکی و زیبایی‌هایی می‌پردازد که در تاریکی پنهان شده‌اند و هدف من از برگزاری این نمایشگاه، برقراری تعامل بین […]

نمایشگاه «شکوه پنهان» یک سفر خیره‌ کننده به تاریکی‌های پنهان دنیای ما است. سفری هنری که ما را به زیبایی‌های نهفته در میان تاریکی‌ها هدایت می‌کند.

نیلوفر ناظم‌الرعایا، برگزارکننده نمایشگاه «شکوه پنهان» به ایسنا گفت: این نمایشگاه به تاریکی و زیبایی‌هایی می‌پردازد که در تاریکی پنهان شده‌اند و هدف من از برگزاری این نمایشگاه، برقراری تعامل بین تاریکی و زیبایی است.

او با بیان اینکه تا جای ممکن سعی کرده تا با استفاده از رنگ‌ها و خطوط، مفهومی عمیق‌تر از زیبایی را به تماشاگران و هنردوستان ارائه دهد، افزود: بیشترین تمرکز من در نمایشگاه «شکوه پنهان» بر روی آن است که زمینه‌های تاریک و شاداب را به تصویر بکشم تا نشان دهم که حتی در مکان‌هایی که تاریک به نظر می‌آید، جزئیاتی زیبا و شگفت آور پنهان شده‌اند.

این بانوی هنرمند ادامه داد: این نمایشگاه به تماشاگران فرصت می‌دهد تا به دنیای پنهان، نگاهی نو بیندازند. ضمن اینکه من امیدوارم که این نمایشگاه، تفکرات و احساسات مختلفی را در هنردوستان به وجود بیاورد.

ناظم‌ارعایا که حدود ۳۰ اثر را در نمایشگاه «شکوه پنهان» ارائه‌کرده است، اظهار کرد: آثار نمایش داده شده با عناوین مختلفی از جمله «شبگرد»، «باغ بهشت»، «جوانی»، «امید»، «رهایی»، «شکوه»، «قدرت»، «یاد ایام»، «شبگرد»، «آزادی»، «پیروز»، «رویا» و غیره در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته‌اند.

 

نمایشی از شکوه زیبایی‌های نهفته در تاریکی‌ها

 

او با اشاره به دقت در انتخاب نام «شکوه پنهان» برای این نمایشگاه که ارتباط عمیقی با آثار و موضوع نمایشگاه دارد، اضافه کرد: این عنوان از دو عنصر کلیدی «شکوه» و «پنهان» تشکیل شده است. واژه «شکوه» به زیبایی، بزرگی و عظمت اشاره دارد و من از این واژه استفاده کردم تا تأکید کنم که در تاریکی و سایه‌ها نیز زیبایی‌هایی مخفی شده‌اند که ممکن است به دید معمول ما دست‌نیافتنی باشند. این واژه نشان می‌دهد که حتی در مکان‌ها و اوقاتی که تاریک به نظر می‌آید زیبایی می‌تواند بدرخشد.

این هنرمند جوان که دومین نمایشگاه گروهی خود را برگزار می‌کند، اظهار کرد: واژه «پنهان» نیز به معنای چیزهایی است که در نهان و یا با فاصله‌ دور از دیده‌ها قرار دارند. «شکوه پنهان» به‌عنوان یک نماد برای زیبایی‌هایی انتخاب شده است که در تاریکی پنهان شده‌اند. این عنوان تمامیت هنری و ادبی این نمایشگاه را تداعی می‌کند.

ناظم‌الرعایا با بیان اینکه سبک آثار ارائه‌شده در نمایشگاه «شکوه پنهان» رئال است، افزود: آثاری که در این نمایشگاه در معرض نگاه بازدیدکنندگان قرارگرفته است با دو تکنیک مدادرنگ و آکریلیک و در ابعاد متفاوتی بر روی مقوای مشکی و بوم پارچه‌ای ترسیم شده‌اند.

او با اشاره به بخش کوتاهی از بیانیه‌ این نمایشگاه گفت: «شکوه پنهان» یک سفر هنری است که ما را به زیبایی‌های پنهان و آثاری که در تاریکی نهفته‌اند، هدایت می‌کند.

 

نمایشی از شکوه زیبایی‌های نهفته در تاریکی‌ها

 

علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه «شکوه پنهان»، می‌توانند تا ۵ مهرماه، هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ بعد از ظهر، به گالری نقش قلم، واقع در اصفهان، گذر چهارباغ عباسی، طبقه زیرین سرای قزلباش، مراجعه کنند.

 

 

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید