کد خبر:8061
پ
۳۵۷۹۲۱۷
مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:

نقشه مشکلات تغذیه کشور تبیین می‌شود

مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: تبیین نقشه مشکلات تغذیه کشور شامل کاهش میزان قند موجود در نوشیدنی ها، ادغام برنامه مراقبت غذا و پایش ملی تغذیه در دستور کار است.  احمد اسماعیل زاده ظهر سه‌شنبه در سفر به اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دفتر بهبود وضعیت تغذیه جامعه برای تمام گروه‌های سنی […]

مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: تبیین نقشه مشکلات تغذیه کشور شامل کاهش میزان قند موجود در نوشیدنی ها، ادغام برنامه مراقبت غذا و پایش ملی تغذیه در دستور کار است.

 احمد اسماعیل زاده ظهر سه‌شنبه در سفر به اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دفتر بهبود وضعیت تغذیه جامعه برای تمام گروه‌های سنی از جمله کودکان، نوزادان، نوجوانان، میانسالان، سالمندان، زنان باردار و شیرده برنامه دارند.

وی از اجرای رایگان برنامه مکمل یاری در تمام مراکز بهداشتی خبرداد و افزود: برنامه تغذیه تکمیلی با شیر مادر و پایش رشد از سال‌های گذشته در حال اجرا است.

مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ادامه داد: در گروه سنی کودکان بالای ۲ سال، آموزش‌های تغذیه، غربالگری از نظر سو تغذیه، چاقی و اضافه وزن و انجام مشاوره توسط کارشناسان تغذیه انجام می‌شود.

وی گفت: در کودکان و نوجوانان در مدارس اجرای برنامه مکمل یاری، غربالگری و آموزش تغذیه و برنامه بوفه مدارس یا پایگاه تغذیه سالم به اجرا گذاشته شد.

اسماعیل زاده خاطرنشان کرد: برای میانسالان سالم عمده تمرکز ما بر روی آموزش تغذیه هست و میانسالانی که عامل خطر دارند همچون چاقی و دیابت، پرفشاری خون توسط کارشناسان تغذیه آموزش‌های رایگان خواهند دید.

وی از اجرای برنامه حمایتی برای کودکان زیر پنج سال که مبتلا به سو تغذیه هستند خبر داد و تصریح کرد: همچنین برای زنان باردار و شیرده که وزن گیری خوبی ندارند و سالمندان برنامه مکمل یاری به اجرا گذاشته می‌شود.

اسماعیل زاده با بیان اینکه از اجرای کامل برخی از برنامه‌ها خبر داد و گفت: برخی از برنامه‌ها نیز همچون برنامه بوفه غذایی مدارس به دلیل عدم نظارت دقیق و نبود نیروی انسانی کافی به خوبی اجرا نمی‌شود.

وی کاهش مقدار نمک در نان را از ۱۰ سال گذشته و اجرای نان کامل و سبوس دار را که استان اصفهان از استان‌های پیشرو است و اجرای طرح غنی سازی آرد با اسید فولیک و آهن را از برنامه‌های دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت خواند و افزود: برنامه غنی سازی آرد با ویتامین D به صورت پایلوت در یکی از استان‌های کشور اجرایی خواهد شد.

وی گفت: تبیین نقشه مشکلات تغذیه کشور و کاهش میزان قند موجود در نوشیدنی‌ها (شیرکاکائو، آبمیوه‌های صنعتی و نوشابه) با تعامل سازمان غذا و دارو و ادغام برنامه مراقبت غذا و تغذیه در سطح شبکه‌های بهداشتی و نیز تدوین پایش ملی وضعیت تغذیه کشور از برنامه‌های در دستور کار است.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید